Výhody a princip činnosti EM systému

Jste majitelem či provozovatelem knihovny či jiné půjčovny? Vadí vám neustále se zvyšující počet krádeží zboží? Neváhejte a zabezpečte svou prodejnu!

Elektromagnetické systémy (EM) se vyznačují nenápadnými ochrannými etiketami malých rozměrů a možností jejich reaktivace. Svoje využití nacházejí především v knihovnách či videopůjčovnách.

Systém je založen na dvojici antén, mezi kterými je sledována změna elektromagnetického pole. V této technologii je základním prvkem etiketa, ta je tvořena dvěma magnetickými proužky, z nichž jeden je nastavující a druhý generující. Dále se používá vysílač a přijímač. EM systémy využívají pro svou činnost intenzivní nízkofrekvenční magnetické pole, které generuje vysílací anténa. Pokud je etiketa v magnetickém poli, vysílá stejnou frekvenci jako antény. Pokud by etiketa byla z magnetického pole odstraněna, vyšle frekvenci dvojnásobnou a anténa spustí alarm. Etiketa se dá deaktivovat speciálním magnetem (např. Neospalt), který využívá magnetické pole o vysoké intenzitě a v případě potřeby je možné ji znovu aktivovat, slouží tedy k vícečetnému použití.

Mezi výhody tohoto systému paří malé rozměry etiket, které je možné ukrýt například do vazby knihy, dále vysoká detekční schopnost systému. V neposlední řadě je to potom možnost etiketu znovu aktivovat bez nutnosti ji měnit. Proto se obvykle využívá v půjčovnách.

Nechcete už déle přicházet o velké množství svých zisků či zboží? Využijte bohatých zkušeností firmy RAZAK SECURITY SOLUTIONS a zabezpečte své zisky z obchodu i Vy!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *