Zaměřte se na osvětlení

Jednou z prvních věcí v každém novém interiéru je určitě osvětlení. Možná se vám to zdá jako samozřejmost, ale nad typem osvětlení je třeba přemýšlet již při instalaci stropu. Pokud se rozhodnete pro osvětlení závěsným či přisazeným svítidlem, potom stačí při instalaci elektro rozvodů v domě nechat vyvedený příslušný počet kabelů pro nasazení svítidel. Pokud se však rozhodnete pro instalaci vestavných bodovek, bude třeba instalovat mnohem více kabelů k propojení jednotlivých bodovek a stabilizovaného zdroje, který umožní využití LED žárovek na 12 V. Realizaci osvětlení si proto pořádně promyslete předem.

 

Jaké světelné zdroje použít

Jakmile budete mít jasnou představu, stačí si vybrat světelné zdroje, zaměřte se především na jejich výkon, velikost a také životnost. Podle jejich parametrů si vyberte ty, které budou pro váš interiér nejvhodnější a teprve potom přistupte k výběru samotného svítidla. Pokud se vám líbí vestavná svítidla, můžete se rozhodnout také pro LED panely, které vypadají moderně a jsou velmi praktické. Nepráší se na ně, nemusíte se o ně starat a LED světelný zdroj představuje ideální volbu z hlediska spotřeby energie, svítivosti a životnosti.

Vedle centrálního osvětlení místnosti budete do většiny místností potřebovat ještě doplňková svítidla, nejčastěji to bývají stojací lampy do obývacího pokoje, pod které si můžete přistavit pohodlné křeslo a číst v klidu vaši oblíbenou knihu, luštit křížovku nebo třeba plést ponožky. Vedle stojacích lamp jsou populární také stolní lampičky, závěsné lustry se dají rovněž bez problémů využít jako doplňkové, nástěnná svítidla, bodovky nebo také moderní LED svítidla, jako jsou třeba LED pásky. Možností je celá řada, bohatý sortiment klasických i opravdu luxusních svítidel vám nabídne firma Aulix.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *