3 tipy pro výběr kancelářského křesla

Sezením v kanceláři strávíme mnoho hodin. Špatné křeslo se dokáže velmi negativně podepsat na stavu našich zad a výsledkem bývají nepříjemné bolesti a dysbalance. Jak se toho vyvarovat díky správnému výběru křesla? S tím vám pomohou následující tři jednoduché tipy.

 

Pohodlí pro vaše záda

Pro zařízení kanceláře v práci i doma je dobré nebát se investovat do pořádné židle. Ideální kancelářská křesla mají vyztužená a správně tvarovaná záda pro poskytnutí opory v důležitých bodech. Při sezení na takovém křesle byste neměli cítit nepříjemné tlačení. Vhodná jsou výškově nastavitelná křesla, kdy si je nastavte tak, aby výše opěrek pro ruce sahala do úrovně desky stolu. Měkkost a poddajnost samotného sedáku záleží na osobních preferencích. Pohodlí přináší i pružiny pro houpání a různě nastavitelné prvky. Opěrka hlavy také není samozřejmostí a její přítomnost si u konkrétního modelu vždy ověřte.

 

Čalouněné nebo kožené?

Druhým kritériem je materiál povrchu. Ten sice přímo neovlivní fakt, zda vás budou bolet záda, ale je rovněž důležitý. Vybírat můžete z prodyšných látkových, případně z kožených variant. Při volbě je dobré zohlednit nutnou péči o zvolený materiál a jeho praktičnost. Kožená křesla se mohou v létě jevit jako nepříliš příjemná a neprodyšná. Na druhou stranu u látkového čalounění se hůře odstraňují nečistoty.

 

Designově ideální do dané místnosti

Poslední tip se týká hlavně estetického výsledku volby správného křesla. To by mělo vzhledově sedět do dané místnosti. Pokuste se sladit styl s ostatním vybavením. Často bývá kancelářské křeslo i jakousi dominantou a trůnem v jinak skromně zařízené pracovně. Zaměřte se i na to, zda chcete křeslo na kolečkách, případně jinou variantu. Velký výběr najdete na internetových stránkách, kde se specializují na kancelářská křesla.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *