Jak vybrat varnou techniku

Kuchyně je středem domova a srdcem kuchyně je rozhodně sporák a další příslušenství nezbytné pro přípravu těch nejlahodnějších pokrmů. Klasický výběr mezi elektřinou a plynem nabízí dnes mnohem více zajímavých možností než kdy dříve.

Hned zpočátku se zamyslete nad tím, jestli jste přístupní inovativním řešením nebo dáváte raději přednost klasice. Moderní vestavěná trouba totiž může být umístěna klidně ve výšce vašich očí, takže si ušetříte nepříjemné ohýbání a varná deska se zase může stát součástí praktického kuchyňského ostrůvku nebo oslňovat návštěvy u kuchyňského baru. Pro někoho je ale kuchyně bez klasického kombinovaného sporáku naopak nepředstavitelná.

 

Dobrá trouba vám ušetří práci

Zatímco u varné desky musíte často kmitat jako čamrda, troubu stačí správně nastavit, pokrm čas od času zkontrolovat a pak už se jen těšit ze skvělého výsledku.

  • Plynové trouby patří k těm nejlevnějším na trhu. Bohužel ani nejnovější ještě zdaleka nedokáží rovnoměrně ohřívat celý prostor uvnitř, a navíc se teplota v nich jen obtížně reguluje.
  • Elektrické trouby s klasickým ohřevem jsou těm plynovým velmi podobné, obvykle v nich lze grilovat.
  • Horkovzdušné (multifunkční) trouby využívají kromě horkovzdušných těles také ventilátory, jež umožňují horkému vzduchu uvnitř rovnoměrněji cirkulovat. Snadno se ovládají a disponují množstvím zajímavých a praktických funkcí.
  • Parní trouby ohřívají jídlo horkou párou a zajišťují tak jeho nejzdravější úpravu. Pokrmy si zachovávají velké množství vitamínů, minerálů a živin.

Vyplatí se vybírat trouby na pečení, které poskytují něco navíc. Může jít např. o teleskopické rošty, umožňují snadnou manipulací s plechy, automatické pečení řídící se již přednastavenými recepty nebo třeba HomeMade tvar trouby čerpající ze zkušeností našich předků při vaření v rozpálených pecích, v nichž jídlo získalo na povrchu křupavou kůrčičku a uvnitř zůstalo lákavě šťavnaté.

 

Hledejte ekonomická řešení

Vybavení kuchyně lze pořídit jako samostatně stojící nebo vestavné. Vestavné spotřebiče dokonale zapadnou do prostoru, sjednotí vzhled kuchyně a bývají i méně hlučné než jejich volně stojící protějšky. Absence spár po stranách navíc omezuje nutný úklid a čištění na minimum, vyhnete se tak plesnivějším zbytkům jídla jen obtížně odstranitelným zpoza kuchyňské linky. Praktické výhody však částečně zastiňuje cena těchto moderních kuchyňských pomocníků, jež je v průměru o 10-15 % vyšší než u klasického vybavení.

Vyplatí se vyhledávat různé akce nebo pořizovat kuchyňské spotřebiče jako součást zbrusu nové kuchyně, kde často získáte výhodný bonus nebo slevu. Např. na stránkách gorenje můžete také narazit na výprodejové kousky, jež byly předtím vystaveny na prodejnách, a u nichž cena klesá často o mnoho desítek procent, aniž byste přišli o klasickou dvouletou záruku. Toto zboží si navíc můžete vyzvednout ve své nejbližší prodejně, stačí o svém požadavku informovat prodejce s dostatečným předstihem.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *