Vanilkové rohlíčky jako od babičky

Vanilkové rohlíčky patří k těm neklasičtějším pochoutkám, které se hodí na každou příležitost, i když je většina z nás dělá pouze na Vánoce. Ale k odpolední kávě se hodí po celý rok, akorát pravda, většině z nás se s tím přes rok nechce moc dělat, ale Vánoce nás vždycky nějak tak donutí. A co je na dokonalé vanilkové rohlíčky potřeba? 280g hladké mouky, 80g moučkového cukru, 2 žloutky, 80g vlašských ořechů a 200g másla. Máslo prvně necháme změknout a ořechy umeleme. Do mísy nebo na vál si prosejeme mouku a cukr. Smícháme ji s ořechy a žloutky a po částech do těsta zapracujeme máslo a vše rychle zpracujeme.

Těsto zabalíme do potravinářské fólie a necháme aspoň půl hodiny uležet v lednici, ale jako skoro s každým těstem je lepší nechat těsto odpočívat přes noc. Z uleženého těsta tvarujeme malé rohlíčky, které skládáme na plechy vyložené pečícím papírem. Pečeme při 180 °C dorůžova. Horké upečené rohlíčky obalujeme v cukru ovoněném vanilkovým luskem a ukládáme do krabice. Necháme je den v teple uležet a pak je můžeme skladovat.

Klidně je můžeme dát do mrazáku. Vanilkové rohlíčky tak rychleji zkřehnou a věřte mi, že se po nich potom zapráší rychlostí blesku. Pokud je opravdu chystáte na nějakou příležitost, raději je dobře schovejte, aby vám je zbytek členů vaší rodiny nesnědl předem, protože zejména o vánocích tyto rohlíčky prostě nemůžou chybět. A většina z nás chce mít na ně i hezky poklizeno, ale je jasné, že většině z nás se do toho nechce.

Proto si nechce vypomoci s čištěním koberců od úklidové firmy a sami se do toho nepouštějte. Například úklidová firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., čištění sedaček a koberců Brno, s tím má opravdu výborné zkušenosti, takže s výsledky jejich práce budete určitě spokojení.

 

 

Chcete dopřát vašim podlahám novější vzhled? Nechce si je vyčistit od „ Strojového čištění podlah Brno“

 

Spousta lidí si pořizuje podlahu, protože si myslí, že se o ni nebudou muset oproti kobercům prakticky starat. Ale tak jednoduché to určitě není. Například pokud se rozhodnete pro plovoucí podlahu, je nutné o ni pečovat. A to pořádně. Nejenže pravidelným čištěním prodloužíte i její životnost, ale aby se na ní neudržovaly bakterie, nečistoty a podobné svinstvo, které v čistém domově určitě nemají co dělat.

 

Já se ji vždy snažila důkladně umývat, ale po pár letech bylo poznat, že to úplně nestačí. Proto jsem navrhla manželovi, že bychom si ji mohli nechat vyčistit od úklidové firmy. Problém s tím neměl. Sedla jsem si teda k počítači a hledala podle recenzí na internetu, na koho bych se měla obrátit a co je na čištění podlah nejlepší. Po svém internetovém průzkumu jsem se rozhodla pro firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., impregnace a čištění podlah Brno. A potom, co jsem jejich službu vyzkoušela, na ně nedám dopustit. Podlaha je po jejich vyčištění opravdu jako nová. Jejich chemikálie krásně provoněli celý dům.

Zaměstnanci byli moc milí a byla s nimi bezvadná komunikace, jednají opravdu velice rychle. Tímto bych službu čištění podlah Brno chtěla od A SERVIS všem doporučit, protože já jsem s nimi byla maximálně spokojená a na jinou firmu bych se už určitě neobracela, protože tady mám zajištěnou kvalitu po všech stranách a to i za přijatelné peníze.

Nejsou sice úplně nejlevnější, ale ani ne přehnaně předražení, takže se ta investice určitě vyplatila, když vezmu v potaz kvalitu jejich služeb. A já ji přidáním této recenze moc děkuji.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *