Znáte již výhody decentrálního větrání?

Rekuperace a regenerace vzduchu patří k často skloňovaným termínům. Technologie by měla zajímat každého, kdo hledá způsob, jak zajistit efektivní větrání s co nejnižšími tepelnými ztrátami. Nejde přitom o nic jiného, než o pravidelnou výměnu vzduchu za pomoci zpětného zisku tepla. V tomto článku se dozvíte vše, co by vás mohlo zajímat o tzv. decentrálním větrání.

 

V čem je technologie lepší než centrální systémy?

O technologii decentrálního větrání je v poslední době velký zájem. Spočívá v instalaci větracích jednotek do obvodového zdiva objektu – systém nevyžaduje realizaci komplikovaných potrubních rozvodů, což je praktické a zároveň levnější. Ovládání větracích jednotek má na starost centrální řídící jednotka neboli regulátor. Zařízení umožňuje nastavení intenzity větrání individuálně pro jednotlivé zóny.

Dle studie společnosti Interconnection consulting má decentrální řízené větrání světlou budoucnost. Oproti systémům centrálního větrání nabízí jednodušší údržbu a nižší provozní náklady – uživatelé se obejdou bez speciálních firem, které zajišťují čištění potrubních rozvodů. Další velkou výhodou je tišší chod.

 

Pro koho je systém decentrálního větrání vhodný?

Rekuperační jednotky na principu decentrálního větrání jsou vhodné pro všechny typy budov – pro rodinné domy, administrativní budovy, kancelářské objekty, chaty i chalupy.

 

Obraťte se na specialisty s letitými zkušenostmi

Jakkoliv se decentrální větrací jednotky jeví jako horká novinka, v Německu se zařízení na tomto principu vyrábí již přes od 90. let. K předním výrobcům patří společnost inVENTer GmbH, jejíž systémy využívají klienti na celém světě. V České republice se prodejem, realizací a souvisejícími službami zabývá výhradní dovozce A-Invent s.r.o. Specialisté vám rádi sdělí podrobnosti a poradí při výběru konkrétního řešení.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *