Jak dobře pojistit domácnost?

Máte sjednanou pojistku domácnosti, není co řešit, v případě škody vše uhradí pojišťovna. Tento mylný názor mezi lidmi přetrvává, ale ne vždy nastane v případě škodní události plnění v plné výši. Někdy dojde ke krácení plnění, jindy nezaplatí pojišťovna vůbec nic. Vám tak zbydou, jak se říká, jen oči pro pláč. Na co si tedy dát při sjednávání pojištění domácnosti pozor? Na co se u smlouvy zaměřit a co nepodcenit?

 

Pojištění nemovitosti nebo domácnosti?

Chcete si sjednat pojištění domácnosti? V tom případě si dejte pozor, zda sjednáváte doopravdy pojištění domácnosti nebo nemovitosti. V případě škodní události je plnění odlišné v závislosti na sjednaném pojištění a míře škod a částky uvedených v pojistné smlouvě. V běžném životě se však obě pojistky pletou a často dochází k záměně. Ideální je sjednat si pojištění, které zahrnuje obojí.

 

Pozor na správné údaje

Vybrali jste si správné pojištění, nyní bedlivě zkontrolujte veškeré vyplněné údaje o vás a vašem majetku. Stačí totiž, aby ve smlouvě byla špatná adresa, chybně uvedené jiné údaje, ale např. i administrativní chyba, a v případě škody byste nedostali vůbec nic. V případě chybných údajů pojišťovna zkoumá, zda se nejedná o záměrný podvod nebo je vina na straně jejího úředníka, který udělal při sjednávání chybu. Plnění se zdrží, v horším případě nedostanete nic. Je proto na místě si pojistit domácnost online a zkontrolovat detailně vámi uvedené údaje.

 

Pojištění odpovědnosti v rámci majetkového pojištění

V běžném životě však škody nepostihují jen nemovitosti a domácnosti, častými případy jsou nehody, které sice vypadají zdánlivě banálně, ale mohou mít velký finanční dopad na celou rodinu. Týká se to např. nechtěného rozbití cenné vázy v hotelu, nebo když děti rozbijí sousedovo okno míčem při hraní fotbalu. Ve všech těchto případech se tzv. pojistka na blbost vyplatí, výhodné je mít pojištění odpovědnosti v rámci majetkového pojištění domácnosti. Máte tak jistotu klidného života, v případě škody je totiž o vás postaráno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *