Jak jsem zvládnul život s malou pomocí

Přinášíme rozhovor s panem Mirkem, který se ocitl před volbou, zda si vzít půjčku či nikoliv. Jak se nakonec rozhodnul a co vše zažil?

 

Na co jste potřeboval peníze?

Manželka musela po porodu zůstat několik týdnů v nemocnici, a já se staral o dvě malé děti. Manželčiny zdravotní potíže se však ozvaly i po návratu domů, a já o ni musel začít pečovat. Přišel jsem o práci, a tím i o příjem. Jako první se nám pokazilo auto – půjčka na auto byla jediné řešení, jak z toho ven.

 

Tím to ale neskončilo, že?

Bohužel jsme začali mít potíže i nadále, kdy se nám nedařilo získat práci i poté, co se manželka uzdravila. Složenky se neptají, proto jsem využil možnosti půjčky online.

 

Nebylo toho na vás moc?

Ze začátku jsem se polekal, že úroky naskakují, a já stále nemám práci. Pomohla mi konsolidace půjček, díky které jsem si je sloučil do jedné. Platil jsem o něco méně.

 

Nedostal jste se do bludného kruhu splácení?

Naštěstí ne. Manželka se brzy vrátila do práce, a já pracoval tvrdě na splacení svých dluhů. Prvního půl roku jsem měl dvě zaměstnání, abychom se zbavili půjček. Věděli jsme, že to zvládneme.

 

Doporučil byste půjčku i dalším lidem?

Rozhodně ne povalečům, kteří nebudou mít v úmyslu splácet. Těm ostatním lidem ano! Mi pomohla velice. Díky ní jsem zvládnul život takový, jaký je. S malou pomocí, když jsem si o ni řekl. Rychlá půjčka mi zachránila rodinné štěstí. Jsem za to rád.

 

Prý jste si nedávno opět půjčil. Je to pravda?

Ano, je. Nedávno jsem se dozvěděl, že má dcera odjet na lyžařský kurz. Stačila mi půjčka do výplaty, kterou jsem ihned splatil. Takže opět pomoc pro naši rodinu. Na půjčky si nemůžu ztěžovat.

Už se to někdy stalo i vám, že jste potřebovali peníze pro neplánované využití? Vzali byste si půjčku?

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *