Koupě nemovitosti v Plzeňském kraji

Máte zájem o koupi nemovitost v Plzni a okolí? Právě je ten nejlepší čas! Prodej bytů i rodinných domů teď jede na plné obrátky.

Ať už dáváte přednost bydlení v klidné lokalitě nebo vás láká rušný život města, Plzeň nabízí všechny varianty. Největší nabídku nemovitostí najdete u realitní kanceláře Pubec, která má na starosti prodej nemovitostí v Plzeňském kraji. V online katalogu si můžete vybrat z aktuální nabídky nemovitostí k prodeji a prohlídky sjednat prohlídku během pár minut.

 

Největší zájem je o malé byty

V současné době je nejvyšší poptávka po malých bytech od 1+kk, 1+1(2+kk) až 3+1. Mladé páry a rodiny dávají přednost menším jednotkám, které se pohybují v levnějších kategoriích. Na prodej ovšem jsou v Plzni i velké byty a rodinné domy.

Cena nemovitostí je nejvíce ovlivněna lokalitou, kde se nachází. Velký zájem je v současnosti o městské části Doubravka, Slovany a Bory. Občanská vybavenost a dostupnost MHD je ovšem výborná ve všech částech města. Dalším rozhodujícím faktorem je stav nemovitosti. Lidé, kteří chtějí výhodně investovat své peníze, kupují především novostavby, které následně pronajímají. Mladší páry dávají přednost starším bytovým jednotkám, které jsou po rekonstrukci nebo je rekonstrukce teprve čeká.

 

Neplaťte daň z nabytí a navíc uplatněte úroky z úvěru na bydlení

Po dlouhém jednání a několika úpravách vešel v platnost zákon o zrušení nabytí daně z nemovitosti. Daň, která činila 4 %, musel dosud platit kupující a odváděl jí státu, který na tom ročně vydělával miliardy korun. Tento zákon je zpětně zrušen od března 2020. Zároveň ovšem zůstává možnost kupujících odečítat si od základu daně příjmy z úroků na bydlení z hypoték. Na koupi nemovitosti teď ušetříte až stovky tisíc korun.

 

Co by vás při koupi nemovitosti mělo zajímat?

Chtějte po majiteli uvést reálný technický stav nemovitosti a energetickou náročnost. Důležité je zjistit, zda se na nemovitost nevztahují případná věcná břemena a podcenit by se neměly ani sousedské vztahy. Komplikací může být i památková zóna či ochranné pásmo. Tohle všechno má ovšem realitní kancelář Pubec v malíčku a realitní makléř vám zjistí veškeré potřebné informace, které byste před koupí měli vědět.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *