Lokální realitní kanceláře zákazníkům slibují solidní jednání a férový přístup

Využití služeb realitní kanceláře při jakékoli transakci s nemovitostmi je v dnešní době již standardní. Lidé si totiž čím dál více uvědomují rizika, která mohou při koupi či prodeji nemovitosti nastat. Výběr realitní kanceláře, potažmo realitního makléře by ovšem neměl být ponechán náhodě. Naopak, na tomto kroku mnohdy závisí nejen to, jak dlouho bude celý proces trvat, ale také to, jak bezpečný bude.

Na českém trhu je přitom realitních makléřů více než dost. Některé statistiky dokonce uvádí, že na jednoho makléře připadne něco přes sedm set obyvatel, což českou republiku v této problematice posouvá na přední příčky ze všech evropských zemí. Jak si pak ale někdo může být jistý, že si vybere správně? „Na výběru realitní kanceláře se nejčastěji podílí dva faktory, a to doporučení od známých či přátel a pověst. Někdo se však může rozhodovat i na základě velikosti dané realitní kanceláře, což nás přivádí k otázce, zda na tomto poli platí, že čím větší, tím lepší,“ říká Jakub Kindl, manažer rodinné realitní kanceláře Domov.

Ta se specializuje na oblast Prahy a především Berounska a tento rok slaví 25 let své existence. Ve svém regionu tak má realitní kancelář Domov bezpochyby jedno z vůdčích postavení, na trhu však není sama. „V tak dynamicky se rozvíjejícím oboru, jako jsou reality, je třeba počítat s konkurencí. Důležité je se však držet svých hodnot. My vsázíme na férový lidský přístup, solidní jednání za každých okolností a snažíme držet toho, že nejde jen o obchod. Jde o tvoření vztahů. Ty totiž, jsou-li dobré, zajistí úspěch z dlouhodobého hlediska,“ vysvětluje Kindl filozofii realitní kanceláře Domov.

Kindl však zároveň upozorňuje na to, že stejně důležitá je i tradice. „Naše realitní kancelář funguje již 25 let. Z prvních řad jsme tak mohli sledovat, jak se trh vyvíjí a roste a jak se nám region Berounska mění před očima. Spolu s ním jsme se tak museli vyvíjet i my a přestože se stále vzděláváme a pracujeme na sobě, i po takové době ctíme tradici. Ctíme to, že makléř by mj. měl být tak trochu psychologem a měl by bravurně zvládat mezilidský kontakt. Důvěryhodnost a profesionalita je pak samozřejmostí,“ dodává Jakub Kindl.

Proč by se ale měl potenciální kupec či prodejce obrátit na lokální realitní kancelář místo na celorepublikovou kancelář, která se mnohdy jeví jako ta nejschůdnější cesta? „Co nás odlišuje od ostatních velkých realitních kanceláří, které v regionu Berounska operují, je především znalost této lokality a místních poměrů. Všichni jsme se tu narodili a vyrostli, a tak tuto oblast známe jako své boty,“ vysvětluje Kindl. Podle něj je totiž znalost regionu pro úspěšný obchod naprosto stěžejní. Jen zdejší realitní makléř dokáže nahlédnout pod pokličku místních poměrů, což mu pomáhá v úspěšném uzavírání realitních transakcí. „Makléř znalý daného regionu dokáže určit specifika konkrétní lokality a zároveň je schopen předvídat její vývoj, což je důležité pro posouzení prodeje a realitní kanceláři to umožňuje nemovitost lépe zobchodovat. Neméně důležitá je však i specifická databáze klientů, která realitní kanceláři dovoluje přesně cílit nabídky, čímž se zvyšuje šance na rychlý a výhodný prodej. V neposlední řadě však hraje důležitou roli i individuální přístup, kterého se o velkých agentur často nedočkáte. My si na něm ovšem zakládáme,“ uzavírá Jakub Kindl za realitní kancelář Domov.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *