Může být hypotéka lepší než pronájem?

menupic hypoteka-na-atelier
Pokud chcete bydlet, máte většinou na výběr ze dvou možností. Vzít si hypotéku a nemovitost koupit, nebo vsadit na pronájem. Obě varianty mají svá jistá pro i proti. Jaké je ale jich srovnání? Co se vyplatí více? Hypotéka nebo pronájem?
 
menupic hypoteka-na-atelierJak jsou na tom hypotéky
Dobrou zprávou je, že podmínky pro získání hypotéky, nejsou v dnešní době již tak přísné. Banky se totiž předhánějí v tom, kolik klientů „uloví“ takže ve většině nabízejí dost výhodné podmínky. Pokud si chcete hypotéku vzít, musíte se výběru pečlivě věnovat. Pozor si musíte dát na výši úrokové sazby, která se u různých bank liší a  její výši určuje mimo jiné teba doba fixace úvěru.
 
Důležitými ukazateli výhodné hypotéky jsou třeba poplatky, které se k jejímu vyřízení váží.Například poplatek za vedení účtu, poplatek za správu úvěru, poplatek za samotné vyřízení hypotéky a další, rozhodují významně o tom, jak výhodný úvěr je. Než hypotéku uzavřete, měli byste o výši těchto poplatků vědět.
 
Výhody hypotéky
Pokud vyberete dobře, můžete získat výhodné podmínky a poměrně nízké splátky. Pokud budete řádně splácet, budete mít také jistotu, že bude nemovitost vaše.
 
Jak jsou na tom pronájmy?
Zatímco úroky u hypoték klesají nebo se drží na nízké hladině, ceny pronájmů se zpravidla každý rok zvyšují. Nejvíce patrný je nárůst ve velkých městech. Za jednopokojový byt můžete měsíčně platit i více než 10tis. Kč. Pronájem je výhodný v případě, pokud ještě nevíte, kde zakotvíte. Pokud ale víte, kde chcete žít, je výhodnější hypotéka. S tou máte i jistotu, že víte, kolik budete platit a nemusíte mít obavy ze zvyšování.
 
Kde hledat pomoc?
Pokud si chcete vzít hypotéku, vyplatí se vám, pokud se spolehnete na rady odborníků. Pamatujte také na to, že pokud vsadíte na pomoc velké společnosti, která má se zařizováním hypoték zkušenosti, můžete získat i výhodnější podmínky. Hypotékami se zabývá například i společnost Gorau s.r.o. Více informací najdete na www.gorau-pojisteni.cz

TIP – tato společnost právě hledá posily do svého týmu. Pokud se tedy o hypotéky zajímáte, zkuste se prosadit. Podrobné informace jsou ZDE.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *