5 důvodů, proč bydlet ve vlastním domě

Přemýšlíte, zda dál bydlet v pronájmu nebo investovat do vlastního bydlení? Podívejte se na výhody, které vám vlastní bydlení přináší. Nebojte se splnit si ani ty nejodvážnější sny o bydlení. Naplánujte si prostornou dvojgaráž, vlastní posilovnu nebo třeba luxusní pracovnu v přízemí svého nového domu.

 

1) Návrh vlastního domu

Naplánujte si dům podle svých představ. Pokud už dlouho toužíte po ložnici se šatnou nebo vlastní posilovnou v přízemí domu, nebojte se vybrat dům právě podle sebe. Navíc si můžete nechat navrhnout individuální dům, který bude splňovat veškeré vaše požadavky. Jen vy sami víte, co přesně potřebujete ke komfortnímu bydlení.

 

2) Soukromí

Velkou výhodou vlastního domu je soukromí. Při spolubydlení nemůže být o soukromí ani řeč. Málo soukromí poskytuje také bydlení v bytě. Většinou víte, kdy a jaký soused domů přichází, kdy odchází, slyšíte zavírání a otvírání dveří i hluk z horního nebo spodního bytu. Nemůžete si pustit hudbu nahlas ani uspořádat třeba narozeninovou párty. Ve svém vlastním domě můžete dělat téměř cokoliv, a pokud máte dostatečně velký pozemek, nikoho nebudete rušit.

 

3) Získání nového prostoru

S vlastním domem získáte nový prostor. Oceníte prostorné pokoje, velký obývací pokoj spojený s kuchyní a například i terasu, kde můžete pořádat akce s rodinou a přáteli. Pokud máte děti pořiďte jim samostatné a prostorné pokoje. Je na vás, zda zvolíte přízemní bungalov nebo dvoupatrový dům z katalogu.

 

4) Zahrada kolem domu

Na dostatečně velkém pozemku si naplánujte kromě domu i zahradu. Pomocí projektanta si můžete navrhnout nejen stavbu domu a její interiér, ale také exteriér. Na zahradě můžete mít bazén, trampolínu pro děti, dětské hřiště s pískovištěm, ale také záhony s květinami a místo pro pěstování vlastních bylinek a ovoce i zeleniny.

 

5) Splnění si svého snu

Stavba nebo koupě vlastního domu je investicí do budoucna. Nemovitosti se časem stále víc zhodnocují a bydlení bude vždy potřeba. Vyberte si svůj vysněný dům a udělejte veškeré kroky k naplnění svého snu. Nechte si poradit i s financováním domu a zanedlouho si užívejte příjemně strávený čas s blízkými v domě, který bude v první řadě hlavně domov.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *