Garážová vrata: Typy, výhody a nevýhody

Když se řekne garáž, lidem naskakují nejrůznější asociace. Někdo si představí obří hangár, kterému vévodí luxusně nablýskaný veterán, někdo pavučinami opředený prostor se spoustou veteše, pro kterou není v domě místo. Tak jako tak je garáž důležitou součástí rodinného domu a zaslouží si tak naši veškerou vážnost.

Jednou z věcí, která dělá garáž garáží, jsou kvalitní garážová vrata. Při jejich výběru je třeba se nejprve zorientovat v nabídce, kterou na trhu nalezneme. Co se týká pohonu, v drtivé většině již dnes převažují vrata s elektrickým pohonem na dálku, díky nimž se do své garáže vždy dostanete i s autem suchou nohou.

Co se týká konstrukčně stavebního řešení, je možné standardně vybírat ze čtyř základních typů garážových vrat. Jsou jimi garážová vrata sekční, rolovací, dvoukřídlá a posuvná.

Sekční a rolovací garážová vrata patří k velmi moderním řešením vjezdu do garáže, čemuž odpovídá obrovský výběr barev, motivů a nejrůznějších doplňků. Výhodami obou typů jsou jejich vysoká bezpečnost, snadná údržba a skvělý poměr cena/výkon.

Nadčasovou klasikou jsou dvoukřídlá garážová vrata. Jejich největším plusem je naprosto bezproblémová instalace, možnost zateplení a také fakt, že jejich instalace nezabere vůbec žádný prostor uvnitř garáže.

Zajímavou alternativou výše zmíněných typů pak mohou být posuvná garážová vrata. Ta jsou sice náročnější na stavební přípravu a instalaci, svým majitelům však nabízejí obrovskou výhodu. V případě, že se do garáže potřebuje dostat jen jeden člověk, nebo chcete zaparkovat pouze jízdní kolo, není třeba garážová vrata otevírat celá. To především v zimních měsících šetří peníze díky minimalizaci tepelných ztrát.

Při výběru kvalitních garážových vrat samozřejmě budete uvažovat především nad poměrem cena/výkon, nezapomeňte se však poradit s odborníky, kteří vám poradí se stavební připraveností a výběrem takových garážových vrat, která se pro vás budou hodit nejvíce.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *