Čeká vás rekonstrukce? Hurá do stavebnin!

Právě doba covidová, kdy nemáme moc možností zábavy ve volném čase, spoustu lidí podnítila k odstartování odkládané rekonstrukce. Také se na ni chystáte? Ještě před rekonstrukcí navštivte stavebniny. Pravděpodobně vám tam i poradí, jaké materiály by bylo vhodné využít.

Když vás čeká hrubá stavba, suchá výstavba či prostě stavba domu, do stavebnin zamíříte okamžitě. Ve většině případů je to však i místo, kde najdete pomůcky pro rekonstrukce.

 

Stavebniny typicky prodávají mnohem více než jen stavební materiál

Budete předělávat staré bytové jádro? Pak pravděpodobně využijete sádrokarton, který koupíte samozřejmě ve stavebninách. Chystáte se zateplovat rodinný dům? Polystyren nabídnou zase stavebniny. Plánujete vymalovat pokoj a vybavit ho novým nábytkem? Míchací centrum barev objevíte opět ve stavebninách. Ne ve všech, ale například stavebniny Praha z evropské sítě BigMat takto široký sortiment mají.

 

Modelová situace: Rekonstrukce garáže a příjezdové cesty

Řekněme třeba, že máte v plánu položit novou podlahu v garáži a modernizovat vjezd. Pro příjezdovou cestu jsou vhodné betonové dlažby, budou se hodit i obrubníky. Pro vymalování garáže potřebujete bílou barvu, pokud se chystáte vyměnit i dveře z garáže do domu, potřebujete nové zárubně a řezivo na práh. Samotné dveře už sice ve stavebninách nepořídíte, ale i tak toho můžete koupit dost na jednom místě. Doprava materiálu vás nebude stát tolik, když objednáte vše najednou.

 

Nechte si poradit

Pokud si na rekonstrukci najmete firmu, nemusíte se starat o to, jaké materiály použije. Z vlastních zkušeností dobře ví, jaké se hodí. Jestli se ale ve volném čase chcete do práce pustit sami, zřejmě budete potřebovat nějakou tu radu. Nevíte, jaký polystyren je vhodný na izolaci podlahy? Plánujete použít porobeton, jenže neznáte vhodnou šířku tvárnice? Ve stavebninách dobře poradí.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *