Co vám většina stavebních firem neřekne

Chcete bydlet ve vlastním a rozhodli jste se postavit vysněný dům? Pokud jste zamítli stavbu svépomocí a hledáte vhodnou stavební firmu, určitě víte, jak důležitý tento krok je. Vybírejte nejen podle referencí firmy, ale také podle přátelského a férového jednání. Víte, co vám většina stavebních firem neřekne?

 

Jak ušetřit na stavbě

Většina stavebních firem chce na stavbě vašeho domu hlavně vydělat. Jen málokdy se najde taková firma, která vám i poradí, jak ušetřit. Pokud však máte štěstí na ověřenou stavební firmu, která se skládá nejen z odborníků, ale také nadšenců do řemesla, můžete ušetřit nemalé finance. Nechte si poradit ve výběru vhodného materiálu, využijte velkoobchodní slevy, případně se zajímejte o jednotlivé fáze při stavbě domu a nebojte se zeptat, jak je možné ušetřit a přesto bydlet ve vlastním.

 

Jak získat hypotéku

Pokud máte strach, že byste na dům nikdy nenaspořili, nezoufejte! Většina těch, kteří se pouští do novostavby, financuje dům z hypotéčního úvěru. Obraťte se na odborníky, kteří přímo spolupracují se stavební firmou a využijte jejich nabídku financování bydlení. Mnohem jednodušší pro vás bude nejen vytvoření stavebního rozpočtu, ale také samotné získání hypotéky.

 

Co vše je obsaženo v ceně

Určitě se vám stalo, že jste si objednali službu nebo produkt, kdy byla ještě jeho součástí další platba. U stavebních firem bývá tato položka nazvána jako vícepráce. Zeptejte se na cenu svého vysněného domu a kvalitní stavební firmu poznáte tak, že vám nic nezamlčí. Nechte si spočítat kalkulaci i v případě, že si vyberete individuální dům na míru vašim přáním a potřebám a vždy dejte přednost přátelskému a spolehlivému jednání.

 

Jaké zákonné podmínky musíte dodržet

Nejenže vám mnohé firmy neprozradí, kolik reálných peněz budete muset do stavby investovat, ale často se zapomene na přípojky k plynu, elektřině a vodě. Veškeré platby mohou být uvedeny v plánovaném rozpočtu, stejně jako cena za pozemek, kterou je možno zahrnout do hypotéčního úvěru. Zároveň je dobré vědět, jaké zákonné podmínky musíte při stavbě dodržet. Zajímejte se, co se myslí měřením radonu, kdy musíte mít pozemek zaměřen, případně jaký je postup pro vyřizování stavebního povolení.

 

Stavební vychytávky a zkušenosti

Ověřená stavební firma vás stavbou provede rychle a jednoduše. Navíc vám poradí stavební vychytávky, které plynou ze zkušeností. Možná jste nevěděli, jak funguje retenční nádrž, nevíte o možnostech energetické úspory nebo chcete poradit se zařízením novostavby. Všechno toto za vás vyřeší ti, kteří se na trhu s nemovitostmi pohybují denně. Využijte komplexní služby a splňte si svůj sen o bydlení i vy.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *