7 tipů, jak se nespálit při výběru stříkané izolační pěny

Rozhodli jste se zateplit svůj dům stříkanou izolační pěnou? Gratulujeme. Tyto pěny patří k nejpokrokovějším izolantům na světovém trhu. Ušetří vám řádově desítky procent nákladů na vytápění a mají extrémně dlouhou životnost. Jenže to má háček. Na trhu se vyskytuje spousta firem, které vás ošidí. Tím, že neumí pěnu správně aplikovat. Nebo to umí, ale aplikují nekvalitní pěnu pochybného původu. V každém případě – je to problém. Zajímá vás, jak se mu vyhnout?

 

1. Vyžadujte informaci o původu pěny

Každá firma musí přesně vědět, jakou pěnu vám do domu hodlá nastříkat. A samozřejmě to musí doložit i certifikátem. Jakmile se začne vymlouvat nebo nemá certifikát, dejte od ní ruce pryč. Největší výrobci kvalitních pěnových izolací pocházejí z USA, Kanady nebo Německa. Skvělým příkladem je třeba pěna od německé firmy PUR-Systems GmbH.

 

2. Proklepněte si firmu

Přizvali jste si k izolaci firmu Novotný a spol.? Tak šup na jejich stránky. A pak do internetových diskuzí. Nebo k firemním zápisům. Najděte si o firmě co nejvíce informací – jak dlouho působí na trhu, jak dlouho pěnu aplikuje a s jakým výsledkem. A ve chvíli, kdy se vám něco nebude zdát, hned shánějte někoho jiného.

 

3. Ptejte se. A pak ještě jednou

Nikdo kvalitu firmy neposoudí lépe, než její zákazník. Zeptejte se ve svém okolí, na sociálních sítích nebo v oborových diskuzích. Vyžadujete reference, fotky a názory. Zkuste sehnat kontakt na některého ze zákazníků a rovnou mu zavolejte. Nebo se běžte podívat na nějakou zrealizovanou zakázku. A pak všechny střípky poskládejte dohromady a udělejte si obrázek. Líbí?

 

4. Nahlédněte pod pokličku

Nástřiková technologie izolační pěny se převáží v dodávce. Takže jakmile k vám firma přijede, vyžadujte přístup do vozidla. Zkontrolujte štítek na sudech a ujistěte se, že odpovídá pěně, kterou vám firma slibovala. Nebojte se na cokoliv ptát, pracovníci musí vždy kvalifikovaně odpovědět.

 

5. Porovnejte pěny

Ještě před zahájením práce si zkontrolujte, zda pěna, kterou firma přivezla v dodávce, je totožná s tou pěnou, kterou vám předváděla během návštěvy obchodního zástupce. Není? Pak je vám asi jasné, co máte udělat.

 

6. Papíry na všecko

Aplikační firma musí mít licenční certifikát firmy. A každý pracovník licenční certifikát aplikátora. Něco z toho chybí? V takovém případě firmě poděkujte a pošlete ji zpět. O její profesionalitě a odbornosti totiž nemůže být řeč. Ani v nejmenším.

 

7. ISO 9001

Je tu ještě jeden certifikát, který dokládá kvalitu aplikátorské firmy. Certifikát dodržování managementu kvality ISO 9001. Ten obdrží jen takové firmy, které dodržují správné technologické postupy aplikace, manipulace nebo skladování materiálu. Nemá ho ta vaše? Aha.

 

Přejeme vám, ať si vyberete dobře a jste se svou novou izolací spokojeni!Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *