Profesionální nářadí usnadní vaši práci. A ani si ho nemusíte kupovat

Při koupi stavebního nářadí obvykle přichází na řadu jedno velké dilema. Pořídit si levnější modely od neznámých značek, nebo spíše sáhnout do kapsy trošku hlouběji, ale dostat za to špičkové stroje renomovaných výrobců? U velkých stavebních firem je to asi jasné, tam se kvalitní nářadí rozhodně vyplatí. Ale co když jenom nárazově stavíme či rekonstruujeme svůj dům? Vysoušíme vlhký sklep? Nebo řežeme stavební materiály? Vyplatí se i v takových případech investice do špičkových zařízení? S vědomím, že je použijeme jenom párkrát a pak nepotřebné odhodíme do sklepa?

man

Stačí jenom půjčovna

Máme velké štěstí, že toto dilema už dneska vůbec řešit nemusíme. Je totiž možné skloubit oboje – možnost pracovat se špičkovým nářadím a zároveň za to zaplatit jenom pár korun. Klíč k takové možnosti leží v půjčovnách. Odtud si za pár stovek na den vypůjčíte profesionální nářadí, které jinak stojí desetitisíce. V případě zájmu dostanete krátké školení jak s nářadím pracovat a pak už můžete jít na věc.

manek

Od kladiv až po vibrační desky

Jestli jste už někdy vrtali do betonové zdi panelového domu, určitě víte, jaká je to s klasickou příklepovou vrtačkou dřina. Kupovat si vrtací kladivo kvůli pár dírám zase nemá příliš význam. Takže je nejlepší zvednout telefon, zavolat do půjčovny a kladivo si „pronajmout“. To stejné platí i pro další případy. Pokud si na dvorku děláte novou dlažbu, pak vám přijde vhod hutnící vibrační deska s nízkými hodnotami vibrací. A ty nabízí jenom špičkové stroje. Při přístavbě garáže nejspíš budete potřebovat vyvrtat díry pro rozvody. K tomu jsou nutné profesionální jádrové vrtačky. Jinak se z toho zblázníte. A tak bychom mohli pokračovat.

MAN

Počítejte se zálohou

A jak celý proces půjčování vlastně probíhá? Nejlepší je vybrat si půjčovnu ve vašem okolí, vždy dbejte na to, aby firma nabízela jen kvalitní a pravidelně servisované stroje. Zvolíte si, na kolik dní chcete mašinu půjčit a zaplatíte zálohu. S tou určitě počítejte, nikdo vám nepůjčí vibrační pěch za 60 000,- bez jakékoliv zálohy. Seriózní firmy vám vysvětlí, jak se strojem pracovat, a pak už se můžete pustit do díla. Po dokončení stroj vrátíte, zaplatíte za půjčení a dostanete zpět svou zálohu. S adekvátním opotřebením se počítá, pokud budete dodržovat bezpečnostní postupy a pravidla daná půjčovnou, neměl by s vracením nastat žádný problém.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *