Proč jsou desky CETRIS ve stavebním odvětví tak využívané?

Využití deskových materiálů je v současném stavebnictví stále častější. Deskové materiály se dají využívat při stavbě různých objektů prakticky od základů až po střechu. Je ovšem důležité, aby desky měly ty správné vlastnosti a dokázaly být pro stavby opravdu přínosné. Cementotřískové desky CETRIS mají  svých předností opravdu mnoho a právě proto se ve stavebním odvětví využívají stále častěji.
 
Odolnost proti mnoha faktorům
Mezi základní a nejdůležitější vlastnosti, kterými desky CETRIS disponují je jejich odolnost. Ta je dána již samotnou strukturou materiálu a jeho přirozenými vlastnostmi. Desky CETRIS  jsou složeny převážně z cementu a dřeva, což samo o sobě již zaručuje odolnost opravdu velikou. Nejenže jsou desky  odolné proti poškození, ale zároveň dokážou skvěle odolávat i opotřebení, jsou odolné proti ohni (podle evropské normy – EN 13 501-1 je A2-s1,d0 – nehořlavá), odolávají  i dlouhodobému působení vnějších vlivů, jsou  mrazuvzdorné, odolávají i  vlhkosti a tak jsou  imunní i proti vzniku plísně a hub. Díky svému obsahu cementu jsou desky CETRIS absolutně odolné i proti hmyzu.
 
cetrtis
 
Jaké jsou další vlastnosti?
Desky CETRIS ale nemají své pozitivní vlastnosti pouze v odolnosti, ale také v mnoha dalších ohledech. Při jejich výrobě a využití je myšleno také na ekologii. Desky jsou šetrné k životnímu prostředí, protože neobsahují žádné nebezpečné látky. Desky mají také vysokou zvukovou izolaci. Jsou hygienicky nezávadné a nezapáchají. Řadí se mezi lehčí deskové materiály. Deska o tloušťce
10 mm má váhu 14 kg/m2. Desky CETRIS  jsou také pružné, ale zachovávají si svou ohybovou pevnost. Materiál se velmi snadno opracovává, krátí a upravuje. To jsou výhody, díky kterým je deska CETRIS v současném stavebnictví tak oblíbená a vyhledávaná.  
 
Kompletní informace, nabídku druhů desek a jejich použití najdete na www.cetris.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *