Autentický retro vzhled vnese do interiéru dlažba

Mnozí z nás si ještě pamatují keramické obklady kuchyní nebo koupelen, které si při zařizování bytů tolik oblíbili naši rodiče a prarodiče. Leckde se dokonce tato malá umělecká díla dochovala dodnes. Výborné užitné i estetické vlastnosti keramiky si ale můžeme vychutnat i při prosté procházce mezi pokoji. Moderní interiérová dlažba svou odolností i povrchem příjemným na dotek snadno předčí většinu používaných podlahových krytin.

Obklady a keramické dlažby se v dnešních interiérech zabydlují čím dál více. Už nepatří jen do koupelen a kuchyní. Moderní technologie, použité při jejich výrobě, propůjčují moderním keramickým dlažbám lepší technické parametry (není problém zakoupit dlažby protiskluzové nebo mrazuvzdorné), mnohem širší škálu možných rozměrů a také pestrý design, který byl donedávna jen nesplněným snem.

 

Současná dlažba do interiéru může svým vzhledem věrně napodobovat podlahy ze dřeva nebo kamene. Svůj podíl na tom mají široké možnosti povrchového tisku, které věrně imitují třeba praskliny kamene nebo suky dřeva, i do dokonalosti dovedený procese rektifikace, který umožňuje položení dlažby jen s minimálními spárami mezi jednotlivými dlaždicemi.

 

Moderní dlažba je na dotek velmi příjemná a dobře rozvádí teplo. Výborně se hodí do páru s podlahovým topením, ale není to bezpodmínečně nutné.

 

Luxusní retro i hravý patchwork

Nádech nostalgie je v českých domácnostech stále žádanější. Retro obklady jsou krásné a praktické zároveň. Dnes už ale nejste omezeni několika jednoduchými vzory. Nabídka retro obkladů je široká a přizpůsobivá. V kurzu je i patchwork, který kombinuje v jedné místnosti několik druhů struktur nebo vzorů.

 

Můžete ho vytvořit sami díky kombinaci několika druhů dlaždic nebo se svěřit do rukou odborníků. Kolekce WONDERWAAL od firmy MAAG v sobě mísí klasické vzory a lesklé povrchy, které jsou přizpůsobeny moderním trendům tak, aby snadno zapadly do jakéhokoliv interiéru.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *