Čerpejte dotace z programu Nová zelená úsporám 2021

Máte pocit, že dotace jsou pouze pro podnikatele a na velké projekty? Potom jste pravděpodobně neslyšeli o programu Nová zelená úsporám. V tomto případě jde o finanční příspěvky zaměřené na rekonstrukci bydlení a možnost získat úsporný domov s menšími nároky na množství energie. Jak to funguje a na co konkrétně je možné dotace čerpat? To se dozvíte přímo v tomto článku.

 

Dotace na zateplení domu

Hlavním předmětem programu Nová zelená úsporám 2021 je opět snaha vylepšit stávající bydlení a zvýšit jeho energetickou efektivitu. Aby bylo možné zmírnit úniky tepla při vytápění, je potřeba nové zateplení fasády, střechy, sklepa, ale například i výměna oken či dveří, které mnohdy představují jeden z velkých problémů u starších nemovitostí. Díky dotacím je možné pořídit si také zelenou střechu nebo stínící techniku.

 

Výstavba i koupě nového úsporného rodinného domu

Hlavním účelem dotací Nová zelená úsporám je podpora úsporného bydlení. Finanční prostředky je tak možné využít i na výstavbu či koupi novostavby, která splňuje pravidla pro úsporné až pasivní bydlení. Pokud chcete získat větší dotaci, vybírejte ideálně pasivní domy. Dotace může být čerpána také na systém pro rekuperaci tepla z odpadních vod. Pro uznání dotace je potřeba, aby nemovitost byla vybavena aktivním větráním s rekuperací tepla, což však v případě nových domů nebývá problém.

 

Šetrná výroba elektřiny pomocí solárních panelů

Třetí oblastí, na kterou je možné čerpat dotace, jsou solární panely. Ty nabídnou především možnost šetrně a levně vytvářet elektřinu, která poslouží pro vytápění či ohřev teplé vody. Výše dotace z programu Nová zelená úsporám záleží na tom, pro jaký druh fotovoltaických panelů a elektrárny se rozhodnete. Čím výkonnější zařízení, tím můžete získat vyšší částku ve formě příspěvku.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *