Investujte do LED osvětlení hřiště a šetřete náklady na osvětlení

Během posledních několika málo let se LED technologie svícení stala velmi dostupná a přinesla mnoho výhod. To je hlavní důvod, proč se vyplatí také v případě veřejného osvětlení, například jako osvětlení hřiště. Hlavním benefitem LED osvětlení je především jeho úspora – oproti starým žárovkám a halogenům umí LED osvětlení uspořit přibližně 30 % energie a více, ovšem předností má nespočet.

Věděli jste, že na velkých stadionech jsou náklady na osvětlení hned druhou položkou, která stojí nejvíce? Pomocí LED reflektorů nebo jiného LED osvětlení je možné tento podíl výrazně snížit.

Dříve se svítilo halogeny, dnes je situace jiná

Pamatujete si na blackout v roce 2013 v průběhu SuperBowlu? Tenkrát zhasla světla a dalších 40 minut se musela zahřívat na provozní teplotu. To byl hlavní spouštěč přechodu velkých stadionů a hřišť na moderní LED reflektory. Investice to sice nebyla levná, ale velmi rychle se náklady začaly vracet v podobě uspořené energie, nižší poruchovosti a podobně. Dnes už je LED osvětlení moderním standardem velkých stadionů.

 

Inspirujte se u velkých stadionů

Nebojte se investovat do osvětlení hřiště ve vašem městě. Sice to není stadion, kde se hraje SuperBowl nebo mistrovství ve fotbale, ale přednosti LED osvětlení poznáte i tady. Venkovní osvětlení hřiště je důležité, abyste ho mohli využívat na maximum a nemuseli se spoléhat na intenzitu denního světla. Potenciál hřiště zcela využijete pouze s kvalitním osvětlením.

Ideální je na osvětlení hřišť LED reflektor. Oproti starým halogenovým reflektorům je mnohem silnější a přitom spotřebuje méně energie. Zároveň je spolehlivější, průměrná poruchovost kvalitních LED reflektorů se pohybuje pod hranicí 1 %. Nebudete je tak muset často měnit a neutratíte za servis. Zároveň se LED reflektory téměř nezahřívají a svítí naplno ihned po zapnutí.

TIP: Klasické LED reflektory mají mnohem větší využití. Byla by škoda je nevyužít, když mají tolik výhod. Podívejte se na průvodce LED reflektory a jejich použitím.

 

Kolik stojí vybavení hřiště kvalitním osvětlením?

Cena se samozřejmě odvíjí od prostoru hřiště, které potřebujete osvětlit, stejně jako od kvality použitých svítidel. Kvalitní a silný LED reflektor většinou pořídíte od 1000 Kč. Budete jich ale potřebovat několik. Stejně tak další osvětlení. Ve výsledku za osvětlení veřejného hřiště zaplatíte několik desítek tisíc. To není tolik, když si uvědomíte, že se nejen výrazně zvedne kvalita hřiště, ale také jeho délka využití.

 

Solární světla jako doplňkové osvětlení

Plochu hřiště je potřeba osvětlit pořádně a silně. Jednak proto, aby nedošlo k úrazu, ale zároveň, aby splňovalo normy. Ovšem další osvětlení už nemusí být tak silné. Ideálně můžete využít solární světla, která vás nebudou stát žádnou energii na provoz. Taková solární světla jsou ideální volbou, jak například osvítit chodníky, protože solární světla umí být i silná.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *