CETRIS DEKOR ! Deska opatřená dekorativní omítkou

Stavební desky jsou v současné architektuře téměř nepostradatelným stavebním prvkem. Moderní architektonické trendy využívají stavební desky od základů až po střechy domů. Jedním z největších a také nejuznávanějších výrobců stavebních desek je společnost CIDEM Hranice, a.s. , divize CETRIS. Desky CETRIS jsou velmi univerzální a v nabídce této společnosti lze najít také některé unikátní druhy desek pro konkrétní oblasti využití. Mezi takové druhy se řadí také deska CETRIS DEKOR, která je opatřená dekorativní omítkou.

Skladba desky CETRIS DEKOR

Pro stavební desku CETRIS DEKOR je základem cementotřísková deska v tloušťce 12 nebo 14 mm. V případě konkrétních požadavků mohou být vyrobeny i jiné tloušťky desek. Základní velikost desky je 1250 x 625 mm. Unikátní je ovšem zejména povrchová úprava desky, kterou tvoří akrylátová mozaiková dekorativní omítka. Ta je dodávána ve čtyřech variantách barevného provedení. Velikost zrna v mozaikové omítce je 0,6-1,2 mm. Podívejte se na barevné provedení CETRIS DEKOR

 

Využití hned v několika oblastech

Využití desek CETRIS DEKOR na stavbách je hned v několika oblastech. Díky svému elegantnímu designu se hodí zejména na exteriérové aplikace v místech, kde je zapotřebí zajistit kromě vysoké odolnosti také hezký design. Využívat se tedy může na realizace soklů, podhledů nebo podezdívek. Výjimkou nejsou ani aplikace na balkony nebo výplně zábradlí. A desky CETRIS DEKOR se dají také využít, jako obložení fasád. Jsou ideální i pro systémy odvětrávaných fasád, kde nabízí odolnou a elegantní fasádu.

Jak s deskou pracovat?

Při práci s deskou CETRIS DEKOR máte 2 možnosti na výběr. Tou první je, že nejprve vše naplánujete a navrhnete a pak si necháte desky upravit na požadovanou míru přímo od výrobce. Ten může desky opatřit také předvrtanými otvory. Desky si můžete upravovat i sami. K jejich řezání je zapotřebí využít okružní pilu s kotoučem, opatřeným tvrdokovem. Abyste nepoškodili lícní plochu, je zapotřebí řezat desky z rubové strany. Rovného a čistého řezu dosáhnete za pomoci vodící lišty.

 

Detailní informace o CETRIS DEKOR a dalších deskách z nabídky CETRIS najdete na www.cetris.cz

 

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *