Založení základové desky podle nejnovějších trendů! Jak na to?

Každá stavba musí být postavena na kvalitní základové desce. Pro její vytvoření existuje mnoho metod a technologií, ale ne všechny jsou správné. Stavební trendy se neustále vyvíjí. Také na provedení základové desky jsou kladeny stále vyšší nároky. Možná ani nevíte, jak dnes může vypadat provedení založení pod základovou desku podle nejnovějších trendů. A právě na toto téma se nyní zaměříme detailněji.

Vše začíná ještě pod betonem

Na zhotovení kvalitní základové desky je potřebné stanovit správné množství a pevnost betonové směsi a způsob vyztužení. Tvarovou a pevnostní stálost základové desky zásadním způsobem ovlivňuje její založení. Zakládání by mělo být provedeno do nezámrzné hloubky pomocí vhodného materiálu, nejlépe kameniva. Podklad musí být rovný, zhutněný a celistvý.

Moderní řešení – kamenivo Liapor

Ještě stále velké procento staveb vytváří podkladovou vrstvu pod základy domu urovnanou a zhutněnou stavební sutí. Z hlediska pevnosti a dosažení roviny je stavební suť nevyhovujícím materiálem. V moderní architektuře jsou stále zvyšovány nároky na energetickou nenáročnost staveb. Dům by měl být dokonale izolovaný ze všech stran, tedy i při založení. Stavební suť pod betonem nemá žádné tepelně-izolační účinky a není ani pevnostně stálá. Dnes jsou pro tyto účely na trhu dostupné nové materiály, které splní požadavky na kvalitní založení. Mezi nejlépe hodnocené materiály se řadí například lehké keramické kamenivo Liapor.

Co je vlastně Liapor?

Liapor je na stavebním trhu unikátním materiálem, který základně tvoří lehké keramické kamenivo. Tento materiál je vyráběn pomoci vypálení a současně expandaci přírodních granulovaných jílů. Výsledkem jsou slinuté keramické kuličky s rovnoměrně pórovitou strukturou. Pod domem je za pomoci kameniva Liapor vytvořena homogenní vrstva izolace bez tepelných mostů a splňuje náročná kritéria pro zakládání nízkoenergetických nebo dokonce pasivních domů. Jak vytvořit podkladovou vrstvu pod dům z kameniva Liapor se můžete podívat v tomto videu.

Detailní informace o materiálu najdete na www.zakladani-domu.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *