Hydroizolace prodlouží životnost staveb

Jakákoli stavba potřebuje kromě kvalitních materiálů také určitou údržbu a ochranu před okolními vlivy. Voda, vítr, mráz i zátěž mohou být faktorem, který zkracuje životnost a proto je hydroizolace tolik potřebná.

Už při stavbě je dobré myslet do budoucna a nezajímat se jen o plány architekta, jak nakonec bude vše vypadat a jaký bude celkový design, je nutné myslet i na funkčnost. Izolace na ochranu základů chrání zbytek stavby před vlhkostí a zajistí, že uvnitř bude vždy sucho. Vhodná je i pro objekty s vysokou zátěží a pohybem lidí jako jsou restaurace, podzemní garáže. Pomůže také všude tam, kde je povrch vystaven vodě, tedy na parkovištích, nádržích, bazénech nebo výtahových šachtách a kanalizačních stokách.

Stejná ochrana je potřeba nejen v základech, ale i na střeše. I tam je potřeba kvalitní izolací ochránit stavbu a materiál, aby nedocházelo k zadržování vlhkosti či přímo vody. Déšť, sníh, střídání ročních období i výkyvy teplot mohou pro dům bez ochrany před vodou znamenat komplikace. Membrána na hydroizolaci střechy se vyznačuje vysokou pružností, rychlou a pohodlnou aplikací a především téměř okamžitým účinkem. Hydroizolace je vhodná především na ploché střechy a to jak rodinných a bytových domů, tak i například tribun na sportovištích a také na balkony i terasy nebo okapové žlaby. Zajistí izolaci proti vodě všude, kde je potřeba zachovat sucho a voda nebo vlhkost není žádoucí.

Na hydroizolaci je dobré myslet už při plánování stavby, pokud je možnost. Při rekonstrukci se výběrem vhodného přípravku dá také na mnoha místech aplikovat a zlepšit tak ochranu proti vodě jak zdí, tak podlah a střech, problém nejsou ani plochy šikmé a atypické. Hydroizolaci vybírejte dle požadovaných účinků a vlastností, aby bylo dosaženo co nejlepšího výsledku.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *