Jak izolovat strop foukáním minerálů?

Málokdy se názory shodují tak, jako při hledání citlivých míst rodinných domů, kterými uniká teplo. Nejčastěji se řeší netěsnící dveře, okna, zdích a také střeše nebo stropu. V efektivnosti řešení je ale velký rozdíl a tak se objevují otázky, kterým částem domu dát při izolaci přednost.

I samotný výběr technologie je velmi důležitý a samozřejmě svou roli hraje i realizační tým. Víte, proč se vyplatí se rozhodnout pro izolaci stropu a jaká technologie se do těchto míst nejvíce hodí?

 

Proč právě strop?

Izolace stropu dokáže až o třetinu snížit celkové náklady na vytápění. Stropní konstrukce je největší plochou v domě bez oken a dveří. Teplo v interiéru stoupá vzhůru a strop, pokud nemá dostatečnou izolaci, nezabrání dalšímu stoupání a tedy únikům tepla. V porovnání s tradičními systémy zateplení je izolace stropu Magmarelax a navíc poskytuje značnou finanční úsporu. Klasické zateplení fasády domu s dlouhodobou návratností investice, která může být až okolo 30 let, je v porovnání s izolací stropu neekonomické a rozpočet tak nijak neovlivní, ba spíše zatíží. Pro vysokou vstupní investici ve výši až půl milionu si musí lidé často zřídit úvěr, než fasádu zateplí. Rychlá návratnost investice u izolace stropu je znát již po první topné sezóně a to díky technologii, kterou na českém trhu realizuje společnost IP Polná.

 

Co je minerální izolace?

Technologie foukané minerální izolace se na tuzemském trhu objevila už v roce 1995. Do této doby se využívalo spíše systému rohoží a desek. Foukaná minerální izolace naprosto změnila představu o efektivitě a ihned se dostala na vrchol řešení všech snah o zabránění úniku tepla stropem.

 

Jaké jsou výhody?

Velkou výhodou technologie foukané minerální izolace je rychlost realizace a okamžité fungování. Realizace zateplení stropu nezabere více jak 3 hodiny a zvládne ji jen jeden řemeslník bez složitých příprav nebo následného nepořádku. Minerál, obsažený v izolačním materiálu, má skvělé vlastnosti a udržuje tak funkčnost celé izolace i v náročných místech, kde by jinak hrozil vznik tepelných mostů. Od roku 2010 je v nabídce společnosti IP Polná upravená verze izolačního materiálu bez jakýchkoli neekologických látek na bázi ropy, jeho vlákna jsou tak velmi čistá a ve světě aktuálně představují ten nejvyšší ekologický standard.

Pokud se chcete o technologii foukané minerální izolace dozvědět více, navštivte webové stránky společnosti IP Polná.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *