Praktické nástroje, bez kterých se elektrikář neobejde

Každý elektrikář potřebuje spolehlivé nástroje pro bezpečná řešení jakýchkoliv problémů. Existuje hned několik pomocníků, bez nichž se odborníci zkrátka neobejdou, mezi něž patří třeba odizolovací kleště, izolované šroubováky, elektrická páska a podobně. Stejně tak potřebují mít při ruce i kabely, svorky a spoustu dalších prvků.

 

Kleště na odizolování

Odizolovací kleště se používají k odstraňování izolačního vnějšího pláště z kabelů za účelem připojení svorek nebo konektorů. Některé kleště umožňují elektrikářům prořezat přímo měď anebo vodič v drátu i kabelu.

 

Izolované šroubováky

Šroubováky patří mezi nejtradičnější potřeby pro elektrikáře, přičemž k dispozici je více velikostí a tvarů pro kompatibilitu s nepřeberným množstvím provedení šroubů. Šroubováky fungují na základě jednoduchého působení točivého momentu (rotační síly) po zasunutí hlavy šroubováku do drážky na šroubu. Elektrikářské šroubováky mají izolované rukojeti, jež zajišťují ochranný elektrický odpor.

 

Elektrická páska

Elektrická páska se používá k izolaci vodičů, jako jsou kabely CYKY, nebo jiných předmětů, které vedou elektrický proud. V podstatě se jedná o izolační, respektive elektroizolační pásku, jež je samolepicí a citlivá na tlak. Vyrábí se tak, aby odolávala oděru, teplu a kapalinám, a tím pádem chránila citlivé vodivé jádro v elektrických rozvodech.

Vyrábí se také z různých materiálů, včetně PVC, vinylu, měděné fólie a skleněné tkaniny. Různé druhy se vyznačují různými barvami, šířkami, tloušťkami, teplotní tolerancí, přilnavostí a izolačními schopnostmi.

Jestliže hledáte vhodné potřeby pro elektrikáře, podívejte se do e-shopu ELFETEX.cz, kde narazíte také na WAGO svorky i další svorky pro instalaci, dále pak příchytky kabelů, hmoždinky, kabelové žlaby, elektroinstalační lišty a podobně. Sortiment je opravdu pestrý. Stačí si jen vybrat.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *