Při práci na stavbě nezapomeňte na ochranné pracovní pomůcky!

Uvědomte si, že pokud pracujete na stavbě, číhá na vás řada nástrah. Vaší neopatrností a tím, že se dostatečně nechráníte, ohrožujete sami sebe. Stačí jen chvilka nepozornosti a neštěstí může být na světě. Může se vám stát malý, ale i vážnější úraz a vy tak budete doživotně trpět jen kvůli tomu, že jste se dostatečně nechránili. Přinášíme přehled těch nejdůležitějších ochranných pomůcek, které by vám při žádné práci na stavbě rozhodně neměly chybět!

Rukavice – nezbytný základ

Při každé práci je třeba chránit ruce! Pokud kupujete ochranné rukavice, dejte si pozor na jejich kvalitu a určení. Při jemné práci oceníte rukavice tenčí z textilu, při práci hrubší jsou nezbytností celokožené rukavice, existují například i rukavice kovové, které poskytují ochranu při práci s ostrými noži a nástroji atd.

Chraňte oči

Další nezbytností je ochrana očí. I malá tříska nebo třeba chemikálie může způsobit vážné poranění oka a jeho trvalé poškození. Existují různé modely – pokud nosíte dioptrické brýle, jistě vás potěší fakt, že si můžete koupit ochranné brýle, které je možné vybavit dioptrickými skly.

Ochrana hlavy

Je základ, který nesmíte podcenit. Pamatujte, že helma vám musí na hlavně sedět a nehýbat se. Pro léto jsou například praktickým doplňkem potní pásky, pro větší stabilitu si můžete dokoupit i vnitřní vložky. Pokud vám helma z nějakého důvodu nevyhovuje, můžete si pořídit také speciální čepice s plastovou vnitřní výztuhou.

Obuv vybírejte pečlivě

Mezi základní ochranné pracovní pomůcky patří kvalitní obuv. Musí vám být pohodlná při všech pracovních činnostech. Výběr bot podřiďte prostředí, ve kterém pracujete. Jiné vlastnosti mají boty venkovní a jiné vnitřní.

Co dál?

Zapomínat nesmíte samozřejmě ani na pracovní oděv. Vybírejte takový, který vám bude pohodlný a nebude vám překážet. Pokud pracujete s chemikáliemi nebo v prašném prostředí, nezapomínejte na respirátory či ochranné masky. V rušném prostředí by měly být samozřejmostí sluchátka.

Tip na závěr – všechny ochranné pomůcky můžete za výhodné ceny koupit na www.tomiscz.cz.

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *