Rozzařte svůj byt designovými obklady

Stavby a rekonstrukce koupelen je potřeba pořádně promyslet. Důležité není jen vybavení a doplňky, ale také obklady, které esteticky sladí všechny prvky v koupelně. Možností je spousta, od nejjednodušších klasických obkladů a dlažeb až po mozaiky a vzorované designy. Který je ten pravý pro vás?

 

Barva je nejdůležitější

Vyhraďte si dostatek času na rozhodnutí, do jaké barvy budete vaši koupelnu ladit. Vzhledem k široké nabídce se nám paradoxně hůř vybírá a hrozí, že koupelnu přeplácáme, nebo naopak bude působit nedotaženě.

Pokud jste fanoušky tmavých barev, pamatujte, že se hodí jen do velkých prostor a určitě by neměly dominovat. Zvolte tmavou třeba jen jednu stěnu a doplňte ji světlými doplňky, budou krásně vynikat.

Ideální variantou je vybrat jednu hlavní barvu, ke které pak vyberete doplňky v různých odstínech a prostor se tak opticky zvětší. Nebojte se ani pestrých barev, současná doba originalitě přeje.

 

Jaké jsou trendy?

Vytvořit si můžete například uklidňující atmosféru přírody pomocí obkladů imitujících dřevo, nebo navodit luxus a eleganci působivou imitací kamene, mramoru či betonu. Vzhledem k novým technikám výroby obkladů si můžete pořídit moderní obklady upravené skleněnou glazurou, které vaší koupelnu promění v pětihvězdičkové wellness.

 

Geometrie, sázka na jistotu

Nebojte se vyhrát si s několika odstupňovanými odstíny jedné barvy a skládat je do geometrických obrazců. Populární jsou přírodní i pastelové barvy, které pak velice snadno doplníte působivými doplňky.

 

Mozaika

Pokud nemáte žádný nápad a chcete něco, co nikdo nemá, vyzkoušejte dech beroucí mozaiku, barevnou kombinaci a materiál si totiž vybíráte sami. Vyrábějí se jak keramické a skleněné, tak třeba přírodní, z mramoru, žuly a podobně.

Vyberte si procentní zastoupení barvy na m2, dle kterého se mozaika sestaví, a získáte zajímavý vzorec, který rozhodně nikdo mít nebude. Pokud máte raději méně abstraktní design, pořiďte si mozaiku s nějakým konkrétním motivem, který vás zaujme.

 

A pak už je vybíráte doplňky

V momentě, kdy máte design obkladů v koupelně vymyšlen, velmi snadno se vám bude vybírat další vybavení koupelny a nábytek. S originální koupelnou dle vašich představ bude každá koupel božským zážitkem.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *