Bazénová sezona se blíží! Je voda ve Vašem bazénu v pořádku?

Podle aktuálního počasí to vypadá, že bazénová sezona by mohla letos začít mnohem dříve než v minulých letech. Pro vlastníky bazénů u rodinných domů je to samozřejmě dobrá zpráva, ale znamená zároveň také dříve řešit starosti, které se týkají přípravy bazénu na sezonu a zejména pak kvalitu bazénové vody. Voda ve Vašem bazénu musí být před prvním koupáním ve stoprocentní kondici a je třeba o ni v průběhu bazénové sezóny dobře pečovat. Jedině tak si udrží svou kvalitu i dlouhodobě. Na odkládání příprav na novou koupací sezónu již není čas.

 

Základem je samozřejmě koncentrace chloru a hodnota pH

Aktuální hodnota pH a koncentrace aktivního chloru jsou samozřejmě nejdůležitějšími ukazateli stavu a kvality bazénové vody. Každý vlastník bazénu by se měl naučit tyto hodnoty pravidelně sledovat a upravovat je do potřebných mezí. Úprava pH a hodnoty koncentrace aktivního chloru je pro kvalitu bazénové vody nejdůležitější nejen v průběhu sezony, ale hlavně na jejím začátku. Ke kontrole těchto nejdůležitějších parametrů Vám spolehlivě pomohou kvalitní pH testery a testery na chlor.

 

Chlorací bazénové vody a úpravou hodnoty pH práce nekončí

Pokud chcete mít jistotu, že voda ve Vašem domácím bazénu je před začátkem sezony ve stoprocentní kondici, mít v pořádku jen hodnotu pH a koncentraci aktivního chloru bohužel nestačí. Je také vhodné znát i další parametry bazénové vody. Mezi ty hlavní patří například stanovení konduktivity. Při tomto kroku se zjišťuje koncentrace iontově rozpuštěných látek a celková mineralizace vody. Mezi další důležité hodnoty vody se řadí stanovení salinity, množství celkového organického uhlíku, stanovení chloridů, dusičnanů, amonných iontů, vápníku, hořčíku a mnoha dalších.

 

Jak se dají tyto údaje zjistit a stanovit?

Tyto údaje již v domácích podmínkách bohužel nezjistíte, ale jejich znalost je pro optimální provoz domácího bazénu a udržení žádoucí kvality bazénové vody velmi důležitá. Parametry bazénové vody lze ověřit ve specializovaných laboratořích, které provedou důkladnou analýzu bazénové vody. Analýzu bazénové vody Vám nabízí také společnosti Techneco, výrobce bazénové chemie značky PWS. Z domácího bazénu stačí jen odebrat potřebný vzorek bazénové vody a zaslat ho do laboratoře společnosti. Můžete si vybrat ze širokého spektra jednotlivých či skupinových ukazatelů jakosti bazénové vody, jejichž hodnoty Vám více napoví o specifických vlastnostech Vaší bazénové vody.

 

Kompletní nabídku najdete na www.eshop.techneco.eu.


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *