Dokážou nejlevnější plachtové přístřešky obstát v našem kraji?

Někdo by mohl říci, že klasické plachtové přístřešky jsou vhodné pouze pro vytvoření stinného zázemí v jižanských státech. Jak si plachtový přístřešek dokáže obstát v našem počasí a má cenu nad jeho nákupem vůbec uvažovat? Není lepší se rovnou rozhodnout pro výstavbu robustnější konstrukce? Přesně na tyto otázky se vám pokusíme odpovědět v následujícím článku, který je na kvalitu takových přístřešků přímo zaměřen.

 

Plachtové přístřešky na dešti a na slunci

Hlavní otázka se samozřejmě týká jejich skutečné odolnosti a jak si dokážou obstát při trvalém dešti nebo na přímém slunci? Ve své podstatě vám ocelová konstrukce s nataženou plachtou poskytne celkem efektivní výsledky. Plachta je i v dnešní době stále poctivou střešní krytinou, která má svou největší výhodu ve své ceně.

Plachty jsou pevné a rozhodně je žádný vytrvalý déšť ani slunce nezatíží natolik, že by se pod nimi nemohlo ukrývat vozidlo. Dokonce zde neuspěje ani silný vítr, ovšem vždy záleží na kvalitně provedeném ukotvení a přichycení plachty. Také pak záleží i na zvoleném výrobci. V každém segmentu se totiž nalézají produkty kvalitní a ty méně kvalitní. Nejlevnější parkovací místo rozhodně nekupujte za nejnižší peníze.

Jak je to se sněhem?

Déšť, vítr ani slunce tedy nejsou pro plachtové přístřešky žádným soupeřem, ale co když se roční období dostane na samotný práh zimní sezóny? Dokáže ustát i sněhové nadílce a nadále poskytovat bezpečné prostředí vozidlu? Možná to bude znít překvapivě, ale plachtový přístřešek se vyznačuje celkem slušnou nosností, a proto není žádný problém si v našich klimatických poměrech postavit plachtový přístřešek a těšit se z jeho skvělých služeb. Je to dáno především kombinací plachty a ocelové konstrukce.

Pokud vás plachtové přístřešky zajímají trochu více, další informace naleznete u seriózního a u nás i zavedeného výrobce na internetových stránkách https://www.hobbytec.cz/.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *