Dřevěné terasy jsou stále populárnější – dáte jim šanci?

S nadcházejícím jarem, kterému je v patách nejoblíbenější roční období – léto – začíná spousta z vás uvažovat o pořízení terasy. Možná si i vy pohráváte s nápadem rozšířit své stávající bydlení o prostor navíc, nebo máte v plánu vybudovat terasu v přilehlé části vaší zahrady. Terasa je místem, kam chodíte za odpočinkem či relaxací, kde trávíte čas s přáteli či rodinou, kde pořádáte narozeninové oslavy či oblíbené grilovačky – zkrátka místem, kam se můžete uchýlit do stínu, ale zároveň si užívat čerstvého vzduchu a vůně přírody. Zbývá se jen rozhodnout, jakému provedení dáte přednost?

Dřevěné terasy již nejsou to, co bývaly – jsou mnohem lepší!

Napadla vás při přemýšlení nad ideálním materiálem dřevěná varianta, ale pro zažité předsudky jste od ní ihned upustili? Pak možná děláte osudovou chybu! Drtivá většina lidí se drží mylných představ, že dřevěné terasy nejsou kvalitní a ani co do bezpečnosti nemají moc co říci. Patříte mezi ně? Možná i vy máte strach, že pořízením terasy ze dřeva jen zbytečně vyhodíte peníze oknem, protože dřevo toho příliš nevydrží a vy tak budete velice brzy nuceni investovat do nákupu nové terasy.

 

Dávno odzvonilo dobám…

Již dávno neplatí, že by vám dřevěné terasy nemohly nabídnout to, co od nich očekáváte. Moderní technologie postoupila mílovými kroky kupředu, díky čemuž výrazně stoupla kvalita provedených výrobků a vy si tak můžete pořídit dřevěnou terasu skutečné kvality. Nemusíte se bát nebezpečí v podobě zadřených třísek kdykoli by se dřevo na terase začalo štěpit, strach nemusíte mít ani k rychlé ztrátě pevnosti a odolnosti přírodního dřeva. Všichni strašáci byli dokonale eliminováni.

 

Když ze dřeva, tak ze dřeva!

Stavba dřevěné terasy nepředstavuje nijak zvlášť složitý úkol. Když už se rozhodnete pro dřevěnou konstrukci, neničte si dobrovolně nezaměnitelné kouzlo dřeva s typickou kresbou volbou nevhodné podlahy. Jasnou volbou číslo jedna je dřevěná podlaha na terasu, která dotvoří celkovou atmosféru, díky které se při pobytu na terase budete cítit ještě o něco příjemněji.

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *