Jak vybrat bazén?

Pokud jste se rozhodli pro koupi bazénu, je nutné si rozmyslet, co všechno od bazénu očekáváte. Jak má být velký, jaký typ zvolit, kdo bude bazén využívat. Bazén je dlouhodobou investicí, proto výběr neuspěchejte. Pro začátek je dobré si vybrat ze dvou základních typů.

 

Nadzemní bazén, který je cenově dostupný, ale voda je vystavována častějším výkyvům teploty a zapuštěný bazén – finančně náročnější, dají se snadno zazimovat, pokud máte kvalitní zastřešení a poskytují vysoký komfort.

 

Jednoduché nadzemní bazény

Mezi nejprodávanější patří bazény s pružnou konstrukcí:

          vhodné pro rodiny s malými dětmi

          jednoduchá montáž bez velkých stavebních úprav

          bazén je vyroben z trojvrstvého PVC s nafukovacím horním límcem

 

Bazény opatřené pevným kovovým rámcem:

          kovový rámec zajišťuje stabilitu celé konstrukce

          bazén lze jednoduše a rychle sestavit

          povrch je opatřen třívrstvým PVC s pevným vinylovým dnem

 

Bazény s pevnou konstrukcí:

          vyrobeny jsou z kvalitního plechu, povrch je opatřen galvanizací

          konstrukce je pevná, odolná a dovoluje více využít vodní plochu oproti nafukovacím bazénům

 

Zapuštěné bazény

Bazén vždy navrhne a smontuje specializovaná firma. Až jí budete zakázku zadávat, nezapomeňte se seznámit s kompletní nabídkou a ujistěte se, zda cena zahrnuje i příslušenství. Mezi standardní vybavení patří schůdky, popřípadě žebřík, síťka na nečistoty, kartáč, teploměr a manuální vysavač.

 

 Pokud si chcete pořídit bazén větší než 16 metrů čtverečních, budete potřebovat stavební povolení. Plánujte proto vše s dostatečným předstihem. Složku dokumentů pro stavební úřad by měla poskytnout každá firma, která zapuštěné bazény nabízí.

 

Bazény ze sklolaminátu:

          tvoří je pevná polyesterová skořepina zesílená sklolaminátovými vlákny

          pro lepší tepelnou izolaci jsou opatřeny silnou vrstvou polyuretanového nástřiku

 

Bazény keramické:

          struktura bazénu je dostatečně elastická- umožňuje instalaci i v náročném svahu

          velký výběr barevných kreací, možnost i barevného povrchu s 3D efektem

 

Velikost bazénu

Volba velikosti záleží na několika faktorech: za jakým účelem bude bazén využíván, kdo ho bude využívat, jaké jsou prostory pro umístění a kolik financí jste ochotni investovat. Na velikost bazénu má vliv i životní styl. Bazén s menšími rozměry a s nainstalovaným vestavným protiproudem dokáže uspokojit i náročnější plavce. Pokud chcete bazén využívat s rodinou, dětmi, příbuznými, budete muset volit bazény větších rozměrů.

 

Hloubka bazénu

Na trhu se objevují bazény standardní hloubky 1,2 nebo 1,5 metru. Pří menší hloubce se voda v bazéně ohřeje rychleji. Na druhou stranu, v případě nedostatečného filtračního cyklu a nesprávného nastavení zařízení na bezchlorovou úpravu vody, se voda kazí rychleji.

 

Jakou filtraci?

Obecně platí, že bazénová filtrace by měla přefiltrovat celý objem bazénu za 6-8 hodin. Při nadprůměrné zátěži a při vysokých teplotách vzduchu je doporučováno, aby filtrace bazénu všechnu vodu přefiltrovala za 3-4 hodiny. Zapomenout nesmíte ani na dostatek chemie pro bazény a doplňky jako osvětlení nebo schůdky se také můžou hodit.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *