Vadil vám loni při koupání v domácím bazénu pach chloru? Co s tím?

Zahradní bazény si majitelé rodinných domů pořizují proto, aby u nich nebo přímo v nich trávili co největší množství času a užívali si krásné slunné letní dny při vodních hrátkách a relaxaci. Je spousta věcí a skutečností, které dokážou pobyt v bazénu znepříjemnit. A jednou z věcí je chlor, který tvoří účinnou složku přípravků chlorové chemie. Vadil vám vloni pach chloru v bazénové vodě vašeho bazénu? Letos to můžete změnit.

 

Chlor není jediným účinným prostředkem údržby bazénové vody

Používání přípravků chlorové chemie pro úpravu bazénové vody patří mezi majiteli domácích bazénů k nejrozšířenějším. Aktivní chlor je silné oxidační činidlo, které spolehlivě eliminuje nežádoucí organické znečištění bazénové vody, nicméně za tímto účelem můžeme použít i jiné účinné látky. Pach chloru může mnoho uživatelů domácích bazénů vnímat jako velmi výrazný a nepříjemný. Osobám s citlivou pokožkou může kontakt s bazénovou vodou s vyššími koncentracemi aktivního chloru způsobit vysoušení pokožky nebo i její podráždění. Naštěstí ale existují i jiné druhy přípravků bazénové chemie, které mají také vysokou účinnost a nejsou zdaleka vnímány jako agresivní.

 

O jaké přípravky bazénové chemie se jedná?

Mezi produkty bazénové chemie, které nevyužívají jako účinnou složku aktivní chlor, můžeme zařadit třeba kyslíkovou chemii nebo bromovou chemii. Kyslíková bazénová chemie využívá jako oxidační látku aktivní kyslík. Přípravky kyslíkové chemie pro úpravu bazénové vody mohou mít různé podoby. Mohou být ve formě tablet, roztoků nebo krystalků. U bromové chemie je oxidační látkou aktivní brom. Spolehlivě působí i při vyšších teplotách vody. Právě proto je bromová chemie velmi často využívaná také ve vířivkách.

 

Kam se obrátit při nákupu kvalitních přípravků bazénové chemie?

Pokud se půjdete podívat na nabídku různých výrobců bazénové chemie k většině prodejců, možná budete situací zklamaní. V drtivé většině případů bude jejich nabídka obsahovat jen přípravky chlorové chemie, na které se specializuje většina výrobců v tomto oboru. Najdou se ale i výrobci, kteří nabízejí kromě produktů chlorové chemie také jejich alternativy, tj. přípravky na bázi aktivního kyslíku nebo bromu. Mezi takové značky se řadí například bazénová chemie PWS, vyvíjená a vyráběná společností Techneco, dlouhodobě působící na trhu bazénové chemie.  


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *