Vířivka na zahradu

Kdo by nechtěl přijít domů unavený z práce a dopřát si pořádný odpočinek? S tím vám může pomoci vířivka, díky svým tryskám, teplé vodě a vonné esenci se veškeré starosti vytratí. Že je vířivka jen pro bohaté lidi, již dávno není pravdou. Výrobci pochopili, jaký je o vířivé vany zájem, a museli s cenou dolů. Zahrada je ideální místo pro relax. Jak si vířivku vybrat nebo čemu věnovat pozornost, vám prozradí následující článek.

Pro kvalitní odpočinek ve vířivé vaně se nutně nemusí na wellness pobyt. Stačí si pořídit vlastní vířivku na zahradu a relaxovat můžete každý den. Před koupí vířivé vany by mělo být bráno v úvahu pár základních informací.

  • Nevybírat podle nejnižší ceny
  • Znát požadavky – počet lidí, četnost používání
  • Zdravotní problémy
  • Dobrá konstrukce
  • Kvalitní vnitřní technologie
  • Vidět ji fungovat v praxi
  • Mít co největší záruky

Jelikož se vířivky prodávají jako jeden kus, je dobré si zjistit, jak nákladná bude jí doprava. Někdy, pokud se jedná o velký a těžký kus je potřeba pomoci jeřábu, který nemusí být vždy úplně levnou záležitostí. Při výběru je dobré míti na paměti, že koupě vířivky je velká investice, proto je potřeba koukat na kvalitu materiálu a kvalitu systémového řešení, aby výrobek vydržel několik let až desetiletí.

Druhy

Trh s venkovními vířivými vanami je plný různých druhů a typů. Většinou je kritérium počet trysek a intenzita proudění vody. To rozhodne, zda bude vířivka sloužit spíše k relaxaci, kde jde především o uvolnění svalů, vyčištění hlavy, nebo bude mít i zdravotní účinky.

Vířivá vana má ohromné terapeutické účinky. Pokud se trpí na bolesti zad, kloubů, hlavy nebo jsou problémy s krevním oběhem, vířivá vana dokáže takové problémy postupně odstraňovat. Díky používání vířivky lze dosáhnout lepšího spánku, stresu, artritidu nebo snížení váhy a zbavení se celulitidy.

Co se týče umístění, je možné mít vířivku zapuštěnou nebo nadzemní. Zapuštěná vířivá vana má výhodu stability a lepšího přístupu, naopak nadzemní je mobilní a může se měnit místo jejího umístění.

Materiál

Venkovní zahradní vířivky se vyrábějí z různých materiálů, vždy je důležité, aby vířivka byla co nejvíce stabilní a odolná, proto se na vnější obal nejvíce doporučuje cedrové dřevo nebo jiné vysoce odolné dřevo. Dalšími materiály mohou být kov, porcelán nebo plast, který se ovšem moc nedoporučuje. Co se týče vnitřka vířivky ideální volbou je vysoce odolný akrylový materiál.

Čištění vířivky

Jednou z nejdůležitějších součástí vířivky je filtrace. Pokud se nechce relaxovat v zakalené vodě, je nutné do ní investovat. Doporučovaná je filtrace tlaková, kdy čerpadlo pod vysokým tlakem žene vodu do filtrační vložky, která má zachytit veškeré nečistoty. Jiná varianta je pak filtrace spádová, která ovšem není tak spolehlivý jako tlaková, jelikož není jistota, že nečistoty projdou filtrací.

Na čistění vody jsou také doporučované bazénové chemie. Pokud se i přes pravidelné používání těchto přípravků voda kazí, je to způsobeno znečištěním cirkulačních okruhů vířivky. Proto by se každé 3 – 4 měsíce měla voda ve vířivce celkově vyměnit a vyčistit cirkulační okruhy.

Každá venkovní vířivka by měla mít svůj kryt. Ten chrání vodu ve vířivce před nečistotami a zabraňuje unikání tepla vody, protože nejvíce tepla uniká právě přes vodní hladinu.

Pro milovníky pohybu a vodních radovánek, ale zároveň klidu a odpočinku, kteří se stále dokáží rozhodnout mezi bazénem a vířivkou, je tu řešení. Technologie swim spa dokáže z bazénu vytvořit dokonalý relaxační prostor a zároveň z něj udělat ideální prostor pro cvičení a kondici. Swim spa je v podstatě plavání s relaxem, základní funkcí je protiproud vody. Co se týče velikosti, je to o něco větší než vířivka, nejmenší bývá kolem 4 metrů, tudíž je ideální i proplavání.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *