Grilování je v posledních letech hitem!

Grilování je v posledních letech velmi populárním způsobem přípravy pokrmů. Neustále jsou vyvíjeny nové recepty, podle kterých lze připravovat na grilu stále větší delikatesy. Už to není jen o tom vzít plátek masa, naložit jej do směsi koření a vložit na 10 minut na gril. Grilování je v současnosti doslova kulinářskou disciplínou. Velmi důležité ale nejsou pouze recepty, ale především samotné grily. Jak vybrat ten správný gril? Na to se zaměříme v dnešním článku.

 

Jak mohou vypadat moderní grily pro grilování celý rok

V současné době již není pravidlem, že grilovat je možné jen v létě a v případě hezkého slunečného počasí. V současnosti lze grilovat v průběhu celého roku, tedy i v zimě, v dešti a za jakéhokoliv počasí. To především díky elektrickým grilům, které nevydávají nepříjemný zápach, jsou okamžitě připravené a k jejich provozu stačí jen zásuvka na 230V. grilovat tedy můžete jak venku, tak uvnitř domácnosti. My si dnes detailněji probereme recenze zahradních grilů, které se hodí pro celoroční grilování. Každý druh má svá specifika, ale všechny jsou ideální pro přípravu grilovaných pokrmů.

 

Rohnson Gril R-250

Rohnson Gril R-250 je ideálním pomocníkem pro domácí grilování. Díky svým rozměrům 50x 35cm je vhodný pro přípravu většího množství porcí. Přitom váha zůstává jen 4,5 kg. Gril je kombinací roštu a rovné plné plochy. Současně tak můžete na roštu grilovat maso a na ploše připravovat například volská oka nebo restovat brambory, cibuli, česnek a ostatní potraviny, které by roštem propadávaly. Ideální teplotu pro konkrétní grilovanou potravinu nastavíte pomocí teplotního regulátoru. Mastnota z grilované potraviny stéká do sběrné nádobky, takže nikde nezanechává nepořádek. Součástí grilu je i skleněný poklop, který zajistí, aby pokrm neprochladl i v případě, že budete grilovat venku v chladnějším počasí.

 

MORPHY RICHARDS INTELLIGRILL 48018

Jako další druh grilu pro domácí využití si nyní představíme MORPHY RICHARDS INTELLIGRILL 48018. Tento gril nabízí takzvané kontaktní grilování, tedy grilování, kdy na upravovanou potravinu působí teplo z obou jejích stran. Díky dvěma grilovacím plochám, které se dají zavírat. Doba grilování je tak mnohem kratší než jste zvyklí, což může být ze začátku problém. Než si zvyknete na kratší dobu, mohou být první pokrmy vysušené. Mezi přednosti tohoto modelu patří snadné ovládání na LED displeji. Na něm si můžete nastavit přesnou teplotu grilovacích ploch i čas grilování. Mastnota stéká do sběrné misky a grilovací plochy se dají vyndat a omýt. Výška vrchní plochy je variabilní a vždy se přizpůsobí grilované potravině. Gril je také sám inteligentní a je v něm zabudovaná automatická grilovací sonda. Ta sama nastaví ideální teplotu grilování podle druhu vložené potraviny.

 

Pro hodnocení jednotlivých modelů byly redakci zapůjčeny vybrané elektrické grily DatartPřidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *