Plánujete na zahradách betonovou dlažbu, ale máte strach z jejího znečištění?

Jako podlaha pro terasy, pergoly, zahradní posezení, dlažba u bazénu čí na zahradní chodníky se nejvíce hodí uplatnění betonových dlažeb. Beton je tradiční svou pevností, rychlou realizací, odolností proti působení vnějších vlivů a působí velmi pěkně. Bohužel je tu jedna nepříjemná záležitost. Betonové dlažby se snadno zašpiní a velmi nelehce se čistí. Především od mastných skvrn, skvrn od kávy i od dalších druhů tekutin, které v sobě uchovávají barviva. Takových znečištění bohužel u zahradního posezení hrozí zcela hodně. Jak to nejlépe vyřešit?


Nezkoušejte provizorní řešení, ale dlažbu, která se nezašpiní

Někteří lidé betonovou dlažbu po pokládce zaopatří povrchovou impregnaci. Impregnace by měla snížit nasakování materiálu a zjednodušit čištění. Impregnace se ale nedostanou přímo do struktury dlažby, pouze na její povrch. Vlivem teplotních rozdílů, chůze po dlažbě i působením času se impregnace postupem ztrácí a je potřeba jí obnovovat. I ochrana betonové dlažby se ale dá vyřešit prakticky a dlouhodobě. I na našem trhu se dají totiž najít produkty, které jsou už z výroby zajištěné ochranou proti skvrnám.


Novinku zavedla společnost CS-BETON

Jedním z dodavatelů v této oblasti bychom na evropském trhu mohli specifikovat společnost CS-BETON. Ta totiž začala již před lety vyvíjet systém ochrany betonových dlažeb před zašpiněním a nečistotami. Tento systém není založen na venkovní impregnaci jednotlivých dílů, ale začíná už samotným dodáním nevyhnutelných látek do betonové směsi. Takto byla vyvinuta dlažba s ochranou CSB – CLEAN PROTECT.


V dalším roce zdokonalením této technologie vznikla ochrana CSB – CLEAN PROTECT PLUS

Touto úpravou výrobního postupu bezpečí dlažby, dosahuje mnohem vyššího stupně odolnosti a zejména pak trvanlivosti. Nese název CSB – CLEAN PROTECT PLUS. Dlažby s touto ochranou dokáží bránit vzniku skvrn na dlažbě, ochrání před špínou a znečištěním, nepřijímá vodu a brání vzniku mechů, snadno se čistí, dosahuje výraznějšího probarvení a je velice chráněna proti vyblednutí barev následkem UV záření.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *