Jak postupovat při zazimování zahradního jezírka

461282-top foto1-ho5wk
Zima se nezadržitelně blíží a každým dnem může propuknout ve své nejsilnější podobě. Všude kolem hromady sněhu, námraza a nízké teploty. Jste doopravdy připravení na příchod nejdrsnějšího ročního období? A co vaše zahradní jezírko, které potřebuje na zimu nachystat? V tomto článku si prozradíme, na co všechno nesmíte zapomenout a kterým se naopak vyhnout.
 
Zazimování zahradního jezírka
Zahradní jezírko se při námraze doslova hermeticky uzavře a spodní voda bude odříznuta od přísunu kyslíku a výměně plynů. Hlavním nepřítelem se však stává nutnost odvětrávání kalových plynů, které v nádrži vznikají biologickým rozkladem rostlin. Nadále musíme počítat s výkaly ryb. Tato směs vytěsňuje z vody kyslík a je nebezpečná pro ryby.
Jakmile se pod ledem objevují typické bílé pukliny, je ve většině případů téměř pozdě. Tento jev značí plnou nasycenost vody kalovými plyny. V případě, že ryby nemáte, neznamená to, že by se problém neměl řešit. Zahradní jezírko potřebuje zachovat správnou mikroflóru. Jak si tedy pomoct?
 
461282-top foto1-ho5wk
 
Zahradní jezírko a péče o něj před zimou
Za žádných okolností se nepokoušejte led rozbít mechanicky. Otřesy ruší ryby a způsobují jim intenzivní stres. V některých případech dochází až k úhynu. Také hrozí proražení fólie a tím znehodnocení zahradního jezírka.
Raději využijte speciální čerpadlo na rozmrazení jezírka. Tento způsob je vhodný pro všechny typy jezírek a zároveň je také nejefektivnější. Zařízení dokonale odvětrává zahradní jezírko a tím zajišťuje optimální podmínky pro ryby i pro tvorbu mikroflóry.
 
Říkáte, že zahradní jezírko vůbec nemáte, ale už nějaký čas po něm toužíte? V tom případě se obraťte na české profesionály s dlouholetou tradicí na trhu a zavítejte na jejich stránky pro další informace na adrese www.hizol.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *