Jak připravit bazén na novou koupací sezónu?

Bazénová sezóna ještě sice nezačala, ale podle dlouhodobých předpovědí se můžeme těšit na nástup teplejšího počasí. To značí, že by letošní bazénová sezóna mohla vypuknout dříve, než jsme byli zvyklí. Právě proto byste na tuto situaci měli být připraveni. K rozjezdu bazénů do nové koupací sezóny je třeba mít vše perfektně nachystané, aby proces trval co možná nejkratší dobu a mohli jste si užívat příjemné koupání.
 
bazenKdy je čas začít a jak na to?
Postup odzimování bazénu je vhodné začít realizovat již v momentě, kdy v bazénu roztaje led a je pravděpodobné, že bazénová voda již znovu nezamrzne. Při teplém počasí je možné odzimování provádět i v březnu, zaleží ale na aktuálních teplotách a také na nadmořské výšce, proto nelze uvést obecné doporučení pro celou Českou republiku. Nejprve je nutné z bazénu odstranit veškeré mechanické nečistoty a dopustit vodu. Bazén je třeba vysát nejen na dně, ale také musíte vyčistit okraje od usazenin. Po připojení filtrační jednotky můžete začít s procesem filtrace vody. V případě pískových filtrací zvažte, zda nebude potřeba vyměnit také písek do filtrace za nový. Filtrační písky mají pouze omezenou životnost, která bývá zpravidla 2 roky. Pokud bude písek opotřebovaný, nemůžete od něho očekávat perfektní výsledky.
 
Úprava hlavních parametrů bazénové vody
Když bude bazén čistý a připravený k provozu, zaměřte se na kvalitu vody. Po zimě je třeba upravit hodnotu pH bazénové vody a koncentraci aktivního chloru v bazénové vodě pomocí vhodných přípravků bazénové chemie tak, aby se nacházely v doporučených intervalech. Se stanovením aktuální hodnoty pH bazénové vody a koncentrací aktivního chloru Vám pomohou testery pH a Cl. Správná hodnota pH by se měla pohybovat v rozmezí 6,8-7,2 a koncentrace aktivního chloru v intervalu 0,3 – 0,6 mg/l. Vhodné je zkontrolovat i tvrdost vody a zamezit vzniku a šíření řas a bakterií, kterým pro růst a rozmnožování stačí i teploty těsně nad nulou. Aby bylo odzimování provedeno opravdu dokonale, musíte pro ošetření bazénové vody použít kvalitní přípravky bazénovou chemii. Mezi nejkvalitnější produkty bazénové chemie se na našem trhu řadí bazénová chemie PWS od společnosti Techneco. Tato společnost disponuje kompletní nabídkou bazénové chemie pro úpravu bazénů. Všechny výrobky vyvíjí a testuje ve vlastní laboratoři.
 
Kompletní nabídku bazénové chemie PWS najdete na www.eshop.techneco.eu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *