Jak udržovat optimální kvalitu bazénové vody, když nechcete používat chlorovou chemii?

Údržba bazénové vody je proces, kterému se musí věnovat dostatečná pozornost. V opačném případě se kvalita bazénové vody může vymknout kontrole a může dojít k jejímu skokovému zhoršení. K údržbě bazénové vody slouží jednotlivé druhy přípravků bazénové chemie. Nejvíce rozšířené jsou bezpochyby přípravky bazénové chemie na bázi aktivního chloru. Mnohým z nás ale chlor nemusí vyhovovat z důvodu nepříjemného pachu, nebo pokud dráždí naši citlivou pokožku. Jak tento problém vyřešit a jak jinak o bazénovou vodu tedy pečovat?
 
chemieFirma Techneco nabízí různé možnosti péče o bazénovou vodu, nejen chlorové přípravky
Společnost Techneco je na našem trhu předním výrobcem přípravků bazénové chemie. Bazénovou chemii vyvíjí a vyrábí ve svých specializovaných laboratořích. Zde také pracovníci firmy důsledně kontrolují výslednou kvalitu produktů, takže přípravky bazénové chemie značky PWS splňují i ty nejnáročnější parametry. A právě značka PWS nabízí pro údržbu bazénové vody i jiné druhy bazénové chemie, než jen na bázi aktivního chloru.
 
Jaké jiné přípravky je možné k údržbě bazénové vody použít?
  • Bromová chemie – Bromová chemie k údržbě bazénové vody má jako hlavní účinnou složku brom. Přípravky bazénové chemie na bázi bromu jsou k dispozici ve formě tablet, které jsou také označovány jako bromine tablety. Vhodné je využití bromové chemie ve vodách se zvýšenou teplotou – např. ve vířivkách nebo bazénech s teplotou vody vyšší než 28°C. Bromové přípravky bazénové chemie dosahují stejné účinnosti jako chlorové přípravky, ale jejich aplikaci nedoprovází pro někoho nepříjemný „chemický“ pach chloru.
  • Chemie na bázi kyslíku – Bazénovou vodu lze také upravovat pomocí produktů na bázi aktivního kyslíku. Kyslíkové přípravky nabízí značka PWS v podobě bazénových tablet, oxy krystalů nebo koncentrovaného kapalného aktivního kyslíku. Kyslíkové tablety, krystaly a aktivní kyslík dokážou zabezpečit bazénovou vodu před nežádoucím organickým znečištěním. Bazénová voda, upravovaná pomocí přípravků kyslíkové bazénové chemie, postrádá jakýkoliv cizorodý „chemický“ pach a je velmi vhodná pro plavce s citlivou pokožkou.
  
81270913
 
Kompletní nabídku bazénové chemie značky PWS najdete na www.eshop.techneco.eu.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *