Chcete pěstovat jahody? Vsaďte na KORONU!

Pokud jsou jahody i vaším oblíbeným druhem ovoce a vadí vám, že ty, co koupíte v obchodě, chutnají tak trochu jako umělá hmota, pusťte se do jejich pěstování! Vypěstovat si na zahradě vlastní jahody, není nic složitého. Pokud chcete mít jistotu lahodných jahod, musíte jim připravit dobré zázemí a hlavně vybrat tu správnou odrůdu. Poradíme vám, jak na to.
 
jahodyProč byste měli jahody doma mít?
Jahody nejenže skvěle chutnají, ale jedná se i o druh ovoce, které může nabídnout celou řadu pro naše tělo potřebných vitamínů. Jahody jsou bohaté na vitamín C, obsahují také vitamíny A, B a E. Kromě toho jsou i zdrojem dalších organických kyselin, které přispívají ke správné funkci našeho organismu. Jahody obsahují i vzácnou kyselinu ellagovou. O ní je známo, že působí i v prevenci nádorových chorob.
 
Co je pro pěstování jahod potřeba
Ještě než jahody zasadíte, musíte jim připravit místo, kde je budete pěstovat. Nejlepší je, pokud jahodníky zasadíte do zeminy, kterou pohnojíte chlévským hnojem. Použít ale můžete i jiné hnojivo. Jahody mají rády Slunce a je nutné je řádně zalévat. Pokud dodržíte jen tyto tři podmínky, můžete se těšit na stálý přísun jahod po celou sezónu. Je ale nezbytně nutné, vybrat správnou odrůdu.
 
jahJahodník KORONA je č. 1
Mezi nejlepší svého druhu patří jahodník KORONA. Jedná se o poloranou odrůdu, která je velmi plodná a odolná. Pokud vsadíte na jahodník KORONA, dočkáte se krásně velkých jahod s velmi šťavnatou dužinou. Jahody KORONA také nádherně voní, takže i nápoje či buchty z nich vyrobené budou opravdovým gurmánským zážitkem.
Mezi populární druhy patří také Jahodník SENGA SENGANA. Ten vám nabídne středně velké, tmavě červené, lesklé a lahodné jahody.
 
Tyto a další druhy jahodníků najdete v nabídce na www.zahradnictvikruh.cz a POZOR – za velice příjemnou cenu! 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *