Jaké druhy bazénů si můžete pořídit na svou zahradu?

V těchto horkých letních dnech patří relaxace v bazénu mezi nejpříjemněji strávené chvíle celého dne. Tím spíše, když bazén bude na vaší zahradě, nebudete muset nikam jezdit a užijete si maximální možnou relaxaci a soukromí. Jen je třeba vybrat takový druh, který vašim potřebám bude nejvíce vyhovovat. Jaké jsou možnosti?

 

Nadzemní bazény?

Celá konstrukce nadzemních bazénů je nad profilem země. Je vhodné, pokud se pod nimi vytvoří zpevněná deska, ale u některých bazénů to není vyloženě nutné. Nadzemní bazény se řadí k nejlevnějším druhům a jsou vhodné na jakoukoliv zahradu. Vyrábí se v mnoha rozměrech a variacích. Také materiály pro výrobu nadzemních bazénů jsou odlišné. Vybírat můžete nafukovací bazény, plastové bazény, foliové bazény s ocelovou konstrukcí nebo foliové bazény samonosné. Mezi nejoblíbenější druhy nadzemních bazénů se řadí bazény Marimex.

 


Zapuštěné bazény

Konstrukce zapuštěných bazénů je naopak skryta v zemi a nad povrchem vyčnívají pouze okraje bazénů. Tyto typy jsou v porovnání s nadzemními bazény dražší a dražší je i jejich samotná realizace. Opět mohou být vyráběny z mnoha materiálů. Na trhu najdete například bazény plastové a laminátové, betonové, foliové, plechové nebo v kombinaci různých materiálů. Mezi jejich výhody patří odolnost konstrukce proti poškození.

 

Další druhy

Zapuštěné bazény a nadzemní bazény jsou nejvyhledávanějšími druhy pro využití na zahradách u rodinných domů. Existují ale i další druhy, mezi které se řadí například polozapuštěné bazény nebo vířivé bazény. Při zařizování bazénu byste neměli zapomínat ani na správný výběr příslušenství. I v tomto ohledu se můžete obrátit na Marimex. Tato společnost je specialistou i na nabídku příslušenství k bazénům.


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *