Úprava bazénové vody salinací probíhá zcela automaticky bez jakýchkoliv potřeb dohledu či manipulace. Salinace dokáže svým majitelům ušetřit nemalou dávku velice cenného času, ovšem nalezneme ji zejména u dražších typů bazénů, vzhledem k tomu, že by bylo zcestné si kupovat bazén v hodnotách několika tisíců korun a salinátor za 20 tisíc.
Jediné, co je nutnostíí, tak dolévat stále čerstvou vodu do bazénu a pravidelně jí tak obnovovat, aby se v ní netvořily nevítané příměsi. I přes to, že se jedná o prakticky důmyslnou a plně automatickou metodu, skrývá se i zde několik ale.
V případě, že zajdete za seriózním bazénářem, zajisté vás upozorní na všechny pro a proti, které se salinací souvisejí. Slaná voda a prostředí v ní je běžně agresivní, proto si nevybírejte bazény s plechovými stěnami, zda-li se rozhodnete pro slanou vodu.
Hrozí zde i nebezpečí nemilých proudů, které by mohly stát za vznikem elektrického článku. Pokud tedy vlastníte plechové stěny bazénu, určitě si salinátor nepořizujte. Nejpraktičtější jsou keramické bazény nebo sklolaminátové.