Kvalitní úprava vody se jmenuje salinace

Nákupem bazénu nic nekončí, můžeme říci, že se spouští celá plejáda nezbytných opatření, které je zapotřebí praktikovat v pravidelných intervalech. Jen tak se stanete spokojenými majiteli dokonale čistého bazénu bez přemnožených bakterií. Rozhodně by se nikdo z vás nechtěl koupat v zelené vodě s mizivou průzračností. V oblasti úpravy vody se objevuje kvalitníí alternativní metoda zvaná salinace, která však není vhodná úplně pro všechny druhy bazénu. Tato strategie využívající plynný chlór má plus v tom, že nikterak nezapáchá a aktuálně se jedná o nejspolehlivější a zároveň nejpřesnější metodu úpravy bazénové vody vůbec. Tato metoda se taktéž využívá i v čištění kojeneckých bazénů.

Jak úprava vody v bazénu probíhá

Úprava bazénové vody salinací probíhá zcela automaticky bez jakýchkoliv potřeb dohledu či manipulace. Salinace dokáže svým majitelům ušetřit nemalou dávku velice cenného času, ovšem nalezneme ji zejména u dražších typů bazénů, vzhledem k tomu, že by bylo zcestné si kupovat bazén v hodnotách několika tisíců korun a salinátor za 20 tisíc.

Jediné, co je nutnostíí, tak dolévat stále čerstvou vodu do bazénu a pravidelně jí tak obnovovat, aby se v ní netvořily nevítané příměsi. I přes to, že se jedná o prakticky důmyslnou a plně automatickou metodu, skrývá se i zde několik ale.

Kvalitní prodejce vám poradí

V případě, že zajdete za seriózním bazénářem, zajisté vás upozorní na všechny pro a proti, které se salinací souvisejí. Slaná voda a prostředí v ní je běžně agresivní, proto si nevybírejte bazény s plechovými stěnami, zda-li se rozhodnete pro slanou vodu.

Hrozí zde i nebezpečí nemilých proudů, které by mohly stát za vznikem elektrického článku. Pokud tedy vlastníte plechové stěny bazénu, určitě si salinátor nepořizujte. Nejpraktičtější jsou keramické bazény nebo sklolaminátové.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *