Chystáte na zahradách betonovou dlažbu, ale obáváte se jejího znečištění?

Jako podlaha pro terasy, pergoly, zahradní altány, dlažba u bazénu nebo na zahradní chodníky se nejvíce hodí praktikování betonových dlažeb. Beton je typický svou pevností, svižnou realizací, odolností proti působení povrchových vlivů a působí elegantně. Bohužel je tu jedna nemilá skutečnost. Betonové dlažby se jednoduše špiní a velmi obtížně čistí. Zejména od mastných skvrn, skvrn od kávy i od jiných druhů tekutin, které v sobě nesou barviva. Takových znečištění bohužel u zahradního posezení hrozí opravdu nemálo. Jak to budete řešit?

Nezkoušejte dočasné řešení, ale dlažbu, která se nešpiní

Někteří betonovou dlažbu po pokládce pořídí povrchovou impregnaci. Impregnace by měla snížit nasákavost materiálu a ulehčit čištění. Impregnace ale neproniknou přímo do struktury dlažby, jen na její povrch. Vlivem teplotních rozdílů, chůze po dlažbě i působením času se impregnace postupně vytrácí a je potřeba jí obnovovat. I ochrana betonové dlažby se ale dá vyřešit efektivně a na dlouho dobu. I na našem trhu se dají totiž sehnat produkty, které jsou již z výroby opatřené ochranou proti skvrnám.


Novinku zavedla společnost CS-BETON

Jedním z dodavatelů v této oblasti bychomsi mohli dovolit označit společnost CS-BETON. Ta totiž začala již před lety vyvíjet systém ochrany betonových dlažeb před umazáním a skvrnami. Tento systém není založen na povrchové impregnaci jednotlivých dílů, ale startuje už samotným dodáním potřebných látek do betonové směsi. Takto byla vykonstruována dlažba s ochranou CSB – CLEAN PROTECT.


V dalším roce vylepšením této technologie vznikla ochrana CSB – CLEAN PROTECT PLUS

Touto úpravou výrobního postupu ochrany dlažby, dosahuje zejména vyššího stupně odolnosti a především pak trvanlivosti. Nazývá se CSB – CLEAN PROTECT PLUS. Dlažby s touto ochranou dokáží bránit vzniku skvrn na samotné dlažbě, ochrání před blátem a znečištěním, odpuzuje vodu a brání výskytu mechů, lehce se čistí, dosahuje intenzivnějšího probarvení a je vysoce chráněna proti vyblednutí barev pomocí UV záření.


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *