3 praktické rady pro výběr kvalitního zahradního nábytku

Léto je již za dveřmi a to je ten nejvyšší čas popřemýšlet o koupi zahradního nábytku. Možná i vy již máte dost nekvalitních výrobků, které vám vydrží vždy jen jednu sezónu a vy jste tak nuceni rok co rok investovat peníze do nového zahradního vybavení. Výběr nábytku na zahradu není radno podřizovat jen vzhledu – ten je sice důležitý, ale rozhodně ne nejdůležitější a taková volba by se vám nemusela vyplatit. Nevíte-li si s výběrem vhodného nátku rady a nechcete udělat chybu, přečtěte si následující řádky, které pro vás skrývají užitečné rady – a ty se vám určitě budou hodit!

  • Kam chcete zahradní nábytek umístit?

Ještě než se pustíte do výběru a na první pohled se zamilujete do konkrétní zahradní sestavy, položte si otázku, kam jej umístíte. Je samozřejmé, že jiné požadavky musí splňovat zahradní nábytek, který bude umístěný na volném prostranství a jiné požadavky takový nábytek, který bude sice na zahradě, ale například pod přístřeškem, pergolou či pod altánem.

  • Jak a k čemu budete zahradní nábytek používat?

Další důležitý bod, na který ale drtivá většina lidí nebere sebemenší ohledy. Před nákupem je třeba si uvědomit, jak a k čemu budete chtít nový zahradní nábytek používat. I v tomto případě existují výrazné rozdíly, neboť jiný nábytek se hodí k posezení s přáteli, hraní společenských her či klidnému lenošení, a jiný naopak ke stolování či servírování jídla. Chcete-li nábytek k lenošení a zázemí k ničím nerušené relaxaci, pořiďte si i pohodlné polstry na zahradní nábytek, které nejen zpestří vybavení, ale zároveň vám poskytnou vítaný komfort.

  • Klíčová je i volba materiálu

Materiál zahradního nábytku je nesmírně důležitá věc a určitě není na škodu se o něj při výběru zajímat. Mezi nejoblíbenější materiály jednoznačně patří dřevo, dřevěný nábytek je proto stále častěji vidět na mnoha zahradách, kde zdobí a svědomitě plní svou funkci. Zajímavou variantou, která se rovněž těší velké popularitě, je zahradní nábytek z umělého ratanu, který je nenáročný na údržbu a vzhledově více než lákavý.

1 komentář

  1. Marie Gráfová

    23.1.2018 at 18:40

    Hezký přehled 🙂 Tohle se člověku hodí když chce něco jasného aby si udělal aspoň hrubý obrázek. My jsme si nakonec vybrali na terasu tyhle křesílka z umělého ratanu. Předtím jsem měla kovový nábytek, ale ten se na sluníčku vždycky hrozně rozpálil…

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *