Nářadí, které vám ulehčí práci na zahradě

Jaro sebou brzy přinese opět práci na zahradě. Můžete tak na příští zimu odložit sněhovou frézu a pořídit si zahradní nářadí, které vám usnadní práci. Obnovte a doplňte svou výbavu tak, aby vám při práci nic nechybělo. Zahrada by měla být místem nejen pro práci, ale také pro odpočinek.

 

Křovinořez je sázkou na jistotu

Jedním z největších pomocníků, které na zahradě opravdu oceníte, je křovinořez. Tento nástroj vám pomůže dostat se na těžko dostupná místa, doseče a dočistí prostor kolem keříků a menších stromů. Dostanete se s ním jednoduše kolem domu a také kolem plotu. Vybrat si můžete z široké nabídky kvalitních strojů. Strunový křovinořez se hodí pro řídkou trávu, tříramenný kotouč pro hustší porost a kotoučová pila je vhodná pro dřevnatý porost.

Kdy oceníte zahradní traktor

Zahrada by neměla být jen místem, kde bude pracovat a potom padnete únavou. Zahrada by měla sloužit také k relaxaci, k setkávání rodiny a přátel, k hrám s dětmi nebo domácími mazlíčky. Pokud je vaše zahrada opravdu velká, tak oceníte zahradní traktor. Zahradní traktor je snadno ovladatelný stroj, který může sloužit k sekání trávy, ulehčení sběru plodin nebo převážení shrabaného listí, popřípadě hlíny. Díky použití zahradního traktoru vám půjde práce mnohem rychleji a efektivněji.

 

Klasikou zůstávají pilky a zahradnické nůžky

Pilky a zahradnické nůžky slouží k řezání dřeva. Můžete řezat čerstvé dřevo ze stromů a keřů, ale také suché dřevo, které poslouží na zátop. Hobbycentrum Radotín nabízí široký výběr elektrických a také motorových řetězových pil. Nechybí nabídka náhradních dílů, příslušenství a doplňků k pilám. Zahradní nůžky oceníte k rychlému a pohodlnému použití, hlavně u nízkých křovin a vinné révy. Nůžky mají komfortní rukojeť a jsou tvarované přesně do ruky, zároveň můžete využít převodů tak, aby se daly ustřihnout i silnější a tlustší větve.

 

K čemu je nutné mít kompostér

Součástí zahrady by měl být také kompostér. V nabídce Hobbycentra naleznete plastové kompostéry různých tvarů a objemů. Kompostér můžete umístit na malou, ale také na velkou zahradu. Umístěte jej ideálně do rohu zahrady a do polostínu. Do kompostéru může přijít listí, hlína, slupky z ovoce a zeleniny, ale také kousky novinového papíru nebo drnů.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *