Proč vsadit na dřevoplast? Tipy pro výběr materiálu pro vaši terasu

Chtěli byste na své zahradě mít místo na posezení a chcete si být jistí, že vám bude sloužit dlouhá léta? Rozhodnutí, jaký materiál použít na terasu, je složité a je třeba si důkladně promyslet, co se nejvíce hodí právě pro vás.

 

Není kam spěchat

Vyhraďte si dostatek času. Projděte si internetové stránky s tipy, ale nezapomeňte si materiály i osahat. Informujte se přímo u výrobců, jaká je životnost materiálů a jak reagují na vlivy počasí. Nezapomeňte se zeptat na průběh montáže terasy.

 

Funkční terasa, nebo doplněk domu?

Máte zahradu spíše prosvětlenou, nebo zahalenou pod korunami stromů? I podle toho je možné se řídit při výběru. Chcete, aby terasa fungovala jako obklad bazénu a zároveň se na ní dalo grilovat? Vybírejte takové materiály, které nekloužou a jsou nehořlavé. Máte děti a chtěli byste ekologickou a nezávadnou terasu moderně propojit přímo s domem? Volte raději rovný, měkčí povrch.

 

Proč dřevoplast?

Dřevoplastová terasa Twinson od firmy Inoutic v sobě snoubí všechny výhody jiných terasových materiálů. Není třeba nijak složitě upravovat podklad terasy – proto je i teď na podzim vhodná doba na montáž. Terasu tak můžete začít používat během chvíle a není třeba myslet na budoucnost, protože údržba vás nebude stát ani korunu.

 

Praktické i krásné

Parkety, které jsou na první pohled nerozpoznatelné od dřevěných, se vyrábí v šesti přírodních barvách v tradičních hnědých i trendy šedých tónech. Barva během prvních měsíců lehce zesvětlá, ale nikdy neztratí sytost jako například dřevěná prkna. Protiskluzová úprava povrchu celého prkna zaručuje, že ať už vystoupíte mokrou nohou  z bazénu, nebo vám na terasu zaprší, vy nikdy na mokrém povrchu neuklouznete – to by se vám mohlo stát třeba na keramické nebo kamenné terase.

 

Bez starostí a skoro navěky

Borovicové piliny, ze kterých se vyrábí dřevoplastová prkna Twinson, pochází  z udržitelných lesů s certifikátem PEFC. To znamená, že se vždy vysadí více stromů, než jich na výrobu teras padne. Výběrem takové terasy proto pomáháte lesy udržovat. Prkna obsahují ekologické dřevo, ale můžete na ně bez starostí postavit gril. Uhlík, který vypadl z grilu, nic nezapálí, protože prkna jsou zamozhášecí.

Velkým problémem jiných materiálů je jejich náchylnost k poškození vlivem počasí. V zimě se vám s dřevoplastovou terasou Twinson nestane, že by prkna popraskala, a v létě nebudou na dotek rozžhavená. Navíc se do nich nechytají mechy ani bakterie, které tak často můžou za zkázu například celodřevěných teras. To vše zajišťuje dlouhou životnost vaší terasy a pro vás dlouhá léta příjemně stráveného času bez starostí.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *