Dekorace vám rozsvítí zahradu

Na jaře se vše zelená a každým dnem je zahrada hezčí. V létě je samý květ, hraje barvami a těší nás každý pohled. V pozdním létě pak začnou převládat tlumenější barvy a nám se mezi dozrávajícími rajčaty začne honit hlavou, jak zahradu na podzim i zimu oživit. Samozřejmě, času, než napadne sníh, je ještě mnoho a čeká nás i barevný podzim, ale pohrát si s dekoracemi můžeme i teď v létě.

Mezi nejoblíbenější zahradní dekorace patří dřevěné trakaře a žebřiňáky, do kterých můžeme umístit květináče a truhlíky. Umístit je třeba vedle příjezdové cesty nebo kamkoli, kde není vhodné zakládat záhon a přece jen chceme, aby místo nezůstalo prázdné. Jejich výhodou je možnost je kdykoli přemístit na jiné místo a také možnost vyměnit truhlíky s rostlinami za sezónní aranžmá. Odkvetlé letničky tak můžete nahradit malými tújemi nebo třeba podzimní dekorací z okrasných dýní, klasů obilí a přírodnin. A poté využít zelené větve jehličnanů a vykouzlit vánoční atmosféru, pak vítat jaro truhlíky se sněženkami a pro Velikonoce už se můžete radovat z kvetoucích narcisů. Stejně tak různé džbery a vědra fungují jako designový i praktický prvek a opět se dají různě kombinovat a obměňovat podle ročního období nebo oblíbených rostlin.

A pokud máte studnu, můžete si z ní udělat opravdovou okrasu své zahrady. Nevzhlednou betonovou skruž jednoduše schováte do dřevěné studny a můžete se radovat z romantického zákoutí. Můžete využít i poklop na studnu, pokud máte například malé děti a dbáte na bezpečnost, na ten pak opět postavit třeba právě vědro osázené barevnými květy a vedle přidat lavičku pro odpočinek v zeleni. Nebo naopak využít funkční okov na řetězu a ze studny si vodu vytáhnout pěkně postaru. Zastřešené dřevěné studny v různých tvarech i designu najdete na www.vladeko.cz, kde můžete vybírat třeba i jen spodní část nebo samostatnou stříšku. Dřevo jako přírodní materiál si na vaší zahradě bude rozumět jak se zelenou trávou, tak i kameny nebo hlínou, dřevěné dekorace jsou tak pro použití opravdu univerzální. Ať už pro svou zahradu zvolíte jakoukoli dekoraci, vždy ji rozzáří.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *