Venkovní schodiště: Design i praktické využití v hlavních rolích

Veřejná prostranství anebo i místa okolo domů či jiné prostory se vyznačují různými terénními nerovnostmi, které je zapotřebí překonávat. Klasicky v přírodě nám to nijak nevadí. Naopak při procházkách často menší či větší kopce vyhledáváme. V oblasti komunikací je ale nezbytné situaci řešit. Jak? Vcelku jednoduše. Realizací schodiště. Jak by měly takové schody vypadat, u koho nakupovat a jaké modely jsou dnes k mání? Přesně na tyto otázky si postupně odpovíme.

 

Beton jako nesmrtelný materiál

Realizovat exteriérová schodiště z nějakého jiného materiálu než z betonu by bylo poměrně velkým rizikem. Dřevo je totiž zapotřebí neustále udržovat a ve vodorovné poloze se na jeho povrchu neustále drží vlhkost. Sklo je příliš křehké a kov postupem času také rezne, navíc je maximálně hlučný. Betonové schody nabídnou maximální výdrž, bytelné provedení, bezpečné překonání terénních nerovností a neotřelý design.

 

Kvalita na prvním místě

Nesmírně důležité je soustředit se na jakost betonových prvků u schodiště. Ta dnes prodává spousta firem, přičemž sázkou na jistotu je společnost Presbeton. Ta patří mezi největší výrobce betonových prvků u nás. Samotná dlažba Presbeton je známá spoustou různých variací podobně jako betonové schody.

 

Vyberte si z několika typů

U Presbetonu jsou aktuálně k dispozici venkovní schodiště v několika podobách. Hodně oblíbená jsou schodiště z řady Natural, jež dokážou věrně imitovat dřevo a jiné materiály. Do veřejných prostor se spíše hodí schodišťové stupně. Potřebujete li- zdolat větší výškový rozdíl, pak volte vibrolisovanou variaci. V neposlední řadě jsou k dispozici také montovaná schodiště sestávající se z betonových nášlapů a kovové konstrukce. Ta jsou optimální kupříkladu ke vchodům do panelových domů. V nabídce Presbetonu si zkrátka vyberete přesně dle vaší potřeby.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *