Zahradní domek slouží, sluší a inspiruje

Pokud patříte mezi šťastlivce, kteří si mohou užívat volné chvíle na vlastní zahrádce, ať už je jakkoli velká, pak zcela jistě řešíte otázku, kam se spoustou věcí, které jsou pro pobyt i péči o vaši zahradu nezbytné. Odpověď je snadná – doplňte svou zahradu o praktický zahradní domek.

 

Garáž patří autům, sklep uhlí a zahradní domek…

A zahradní domek se postará o vše ostatní. Mnoho z nás to doslova svádí všechnu zahradní techniku – od sekaček po nůžky – i nářadí a pomůcky – od žebříku po motyčku – skladovat v garáži či sklepě. Jenže pak přichází na řadu fáze číslo dvě, kdy kolem auta musíme chodit bokem, abychom vůbec prošli a boj s místem vrcholí, když něco hledáme a půl garáže či sklepa musíme vystěhovat. A právě v tomto okamžiku je nejvyšší čas porozhlédnout se po funkčním a praktickém zahradním domku, který vše dokonale uschová i uspořádá.

 

Zahradní domek zorganizuje vaši zahradu

Zahradní domek bez reptání roztáhne svá ochranitelská křídla a nabídne prostor pro uskladnění zahradní techniky, bazénového příslušenství, grilů, veškerého nářadí, ale také se postará o dětské hračky, jízdní kola či zahradní nábytek. Vše ukryté ve svém nitru dokonale ochrání před jakoukoli nepřízní počasí i před případnými zloději a navíc uvnitř, pomocí chytře koncipovaných úložných prostorů, vše rychle a přehledně najdete i uložíte. Stačí si jen vybrat velikost, půdorys, použitý materiál a samotný účel. Ten totiž nemusí plnit jen a pouze funkci skladování.

 

Dřevěné zahradní domky

Dřevěné zahradní domky se dají snadno charakterizovat nadčasovým designem, který nikdy neomrzí a vydrží mnohé. Dřevěné domky dokonale splynou s každou zahradou a nehrozí, že by působily kýčovitě či násilně. O něco náročnější péče v podobě nutnosti obnovy ochranného laku či nátěru vám zahradní domek ze dřeva vynahradí svou dlouhou životností, pevností a stabilitou. Velkou výhodou dřevěných zahradních domků je také pestřejší možnost jejich využití. Dřevěné zahradní domky si můžete vybrat nejen pouze účelové, ale také ty s vyšším komfortem a výbavou, v kterých snadno složíte hlavu o víkendu, v čase letní dovolené, či dokonce o silvestrovské noci. Srubové dřevěné domky totiž nabízí reálnou možnost mít na své zahrádce – třeba v zahrádkářské kolonii – soukromý letní byt. Zahradní domek ze dřeva můžete pořídit také dětem jako malou zmenšeninu vašeho rodinného domku, v kterém si snadno ukryjí všechny své venkovní hračky a zažijí chvíle plné dobrodružství a zábavy. Vy tak můžete relaxovat v křesílku a když se budete chtít protáhnout nehrozí, že byste na každém kroku zakopávali o hračky. Velkým plusem je také možnost volby barevného nátěru dle libosti, což umocňuje dokonalé sladění se zahradou v jakémkoli stylu.

 

Plechové zahradní domky

Pokud máte na zahradní architekturu svůj vlastní názor a proti plechu nic nenamítáte, pak vás plechové zahradní domky potěší svou příznivou cenou a také nízkou váhou. Jejich velkou výhodou je možnost změny jejich působiště. Zkrátka, když si po čase vzpomenete, že v levém rohu zahrady by mu to slušelo mnohem víc, snadno jej můžete přemístit. Plechový zahradní domek totiž nemusí nutně stát na pevných betonových základech, k vzornému výkonu jeho poslání mu postačí pouze zpevněná plocha, vysypaná například štěrkem, nebo přišroubování k podlahové základně, která konstrukci domku zpevní. Vždy je tak možnost jeho snadného přemístění. Další velkým kladem je bezúdržbovost díky použitým materiálům. Kvalitní výrobci totiž na své plechové zahradní domky poskytují prodlouženou záruku na prorezavění, což svědčí o precizním zpracování a odolném laku i použitém pozinkování. A pokud neradi běháte po úřadech, víte, proč pro vás tyto domky budou láskou na první pohled? Nepotřebujete na jejich realizaci žádné stavební povolení!

 

Plastové zahradní domky

Plast v mnohých vyvolává nedůvěru, v případě zahradních domků se však rozhodně nejedná o domeček pro panenky. Za příjemnou cenu získáte kvalitní plastový domek, který vydrží dešťové přívaly i s kroupami, nevadí mu vysoký mráz a nemůže na něj mech ani rez a drží si rovná záda i stálobarevnou tvář. Mimochodem i ve výběru barev máte dosti volné ruce, takže se rozhodně nemusíte bát, že by domeček z plastu působil jako pěst na oko. Domeček snadno sestavíte svépomocí a opět bez nutnosti stavebního povolení. Plastový domek vás jistě potěší také svou životností a péčí bez starostí.

 

Zahradní domek se zkrátka hodí a i když bude stát třeba v koutu vaší zahrady, rozhodně nebude přehlížený. Jeho dveře se zkrátka netrhnou…

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *