Zimní zahrada jako oáza klidu

Až do 17. století byly zimní zahrady spíše jen drahým módním výstřelkem, dostupným jen pro pár desítek vyvolených po celé Evropě. Jejich hlavním účelem nebyla relaxace, ale úspěšné pěstování rostlin a ovoce ze všech koutů světa!

Dnes není hlavním cílem majitelů zimních zahrad podávání vlastnoručně vypěstovaných pomerančů nebo fíků, na svém proskleném domově mnohem více oceňují jeho pohodlí, vzdušnost a přizpůsobivost. A takových spokojených majitelů rychle přibývá. Čím to je?

 

Zimní zahrada pro každý dům?

Díky moderním technologiím a odolným materiálům jako je hliník jsou zimní zahrady dostupnější než kdy dříve. Levné zimní zahrady stavebnicového typu si dokonce můžete sestavit sami, aniž byste museli utrácet peníze za montáž odbornou firmou! Celý prostor jednoduše složíte kousek po kousku stejně jako populární stavebnici Lego.

Hliníkové zimní zahrady jsou nejenom levné, ale také odolné, prakticky bezúdržbové a už na první pohled vypadají luxusně. Skvěle doplní jakýkoli stavební styl a dodají mu potřebný šmrnc a lehkost. Vytápěné zimní zahrady navíc lze bez obav používat po celý rok jako útočiště před zimní depresí a stresem. Díky velkým proskleným stěnám už nikdy nepocítíte nedostatek sluníčka ani vitamínu D!

Inspirujte se orientální krasavicí

Naším soukromým redakčním tipem jsou japonské zimní zahrady Happina s posuvnými stěnami. Na první pohled se zamilujete do jejich poutavého a originálního designu a oceníte i posuvné prosklené stěny, díky nimž můžete klima v zimní zahradě libovolně regulovat. A jako bonus vám prozradíme, že i jejich montáž zvládnete svépomocí!

Tak co říkáte, také si vás získaly svým nenapodobitelný šarmem s nádechem orientální preciznosti? Pokud ano, navštivte stránky HOBBYTEC.cz a nechte se inspirovat množstvím typů, nápadů a možností. Získat moderní bydlení ještě nikdy nebylo snadnější.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *